старий Новий рік

Прогноз погоди на 12 - 15 січня 2018 року

До кінця тижня очікується вплив  антициклона сформованого в холодній повітряній масі.

січень 2018 року на Рівненщині не звичний12 січня: Мінлива хмарність, без істотних опадів, вночі та вранці місцями слабкий туман, на дорогах місцями ожеледиця, вітер східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі 1-6º морозу, вдень -3..+2°.
Атмосферний тиск буде рости.

13 січня: Мінлива хмарність, без опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі 3-8°, вдень 1-6° морозу.
Атмосферний тиск буду слабо рости.

14 січня: Мінлива хмарність, без опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі . . . . .

Прогноз погоди на 12-15 січня 2016 року по місту Рівне та Рівненській області

зима 2016

На Рівненщині взавтра до +4°С, але вітряно, а в Старий Новий рік до -5°.

12 січня погодними процесами керуватиме активний циклон, який буде переміщуватися із Західної Європи. Очікуються помірні опади змішаного характеру – дощ та мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південний з переходом на південно-західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі -2º..+3º, вдень 0..+5°.

 Атмосферний тиск буде падати.

13 січня територія області буде під впливом південної частини циклону. Передбачається невеликий мокрий сніг та дощ. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря протягом доби коливатиметься від 3º морозу до 2º тепла.
Атмосферний тиск буде рости

14 січня в тиловій частині циклону із північно-західними потоками почне надходити холодна повітряна маса. Очікується невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура повітря . . . . .

Прогноз погоди по місту Рівне та області на 13-16 січня 2015 року

щедрий вечір, зима 2015 На Старий (Новий рік) на Рівненщині до +6ºС

13 січня вночі та вранці атмосферний фронт з заходу зумовить невеликий мокрий сніг з дощем, вдень переважатиме погода без опадів. Н а дорогах подекуди слизько. Вітер західний, 7-12 м/с, місцями пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі -2..+3ºС, вдень +1..+6ºС.
Атмосферний тиск буде слабо рости.

14 січня очікується погода без опадів. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с, місцями пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі -3..+2ºС, вдень +1..+6ºС.
Атмосферний тиск буде слабо рости.

15 січня атмосферні фронти із Західної Європи принесуть мокрий сніг з дощем. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря . . . . .

День Маланки. Новий рік. День Василя.

Первісний дохристиянський характер новорічного свята добре зберігся у традиційних звичаях та обрядах українців 13—14 січня.

На відміну від Різдва й Хрещення ці дні не відігравали важливого значення в релігійному календарі, тому в обрядовості їх майже не помітно церковних мотивів, хоча у православному місяцеслові значаться три свята. 

13 січня установлене свято на честь знатної римлянки Меланії (Маланки), яка з юних років і до кінця днів своїх (померла в 439 р.) прямувала до Христа. 

14 січня — свято на честь Василія (Василя) Великого (329—379) архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. 

Церковні джерела характеризують його як . . . . .

14 січня - Новий рік за старим стилем (день Василя)

Це свято Василя Великого, день обрізання Господнього, відзначається 14 січня. Ісус Христос на восьмий день після свого Різдва прийняв обрізання відповідно до старозавітого закону для всіх немовлят чоловічої статі. Після виконання обряду дитині дали ім’я, провіщене архангелом Гавриілим в день передання благої вісті Діві Марії — Ісус.

Василь Великий — архієпископ Кесярій Каппадокійський — народився в 330 році в Кесарії. Його родина була дуже відомою та щиро відданою християнській вірі. Одержавши блискучу освіту в Кесарії, Василь став на шлях аскетичного життя: був читцем у церкві, а потім роздав усе свос майно біднякам й започаткував обитель для ченців. До своєї обителі він запросив

Григорія Богослова, із яким потоваришував у роки молодості.

Ченці в обителі жили в суворому втриманні, багато працювали, постійно вивчали Святе Письмо. Василь Великий написав збірник правил праведного життя.

Після смерті єпископа .....

 .....