щедрівка

Прогноз погоди на 12-15 січня 2016 року по місту Рівне та Рівненській області

зима 2016

На Рівненщині взавтра до +4°С, але вітряно, а в Старий Новий рік до -5°.

12 січня погодними процесами керуватиме активний циклон, який буде переміщуватися із Західної Європи. Очікуються помірні опади змішаного характеру – дощ та мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південний з переходом на південно-західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі -2º..+3º, вдень 0..+5°.

 Атмосферний тиск буде падати.

13 січня територія області буде під впливом південної частини циклону. Передбачається невеликий мокрий сніг та дощ. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря протягом доби коливатиметься від 3º морозу до 2º тепла.
Атмосферний тиск буде рости

14 січня в тиловій частині циклону із північно-західними потоками почне надходити холодна повітряна маса. Очікується невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура повітря . . . . .

Щедрий вечір (Свято Меланки)

Щедрий вечір, уособлює залишок дохристиянського звичаю, що за християнським календарем збігається з днем преподобної Меланії. Цього дня батько ховається від своїх дітей за символом багатства та щедрості — за пирогами.

Діти повинні вдавати, що в цю мить батька не бачать — так велить традиція. Вони мусять запитувати в матері, де ж тато подівся. А "здивована" мати бажає, аби й наступного року діти за пирогами батька не помітили.

Після цього госдодар хреститься та запрошує родину до Столу — до щедрої куті.

Для дівчат одна з найважливіших цього вечора справ поворожити. Здебільшого ворожать так само, як і на Анд-рія: бігають запитувати ім’я в першого стрічного; кидають чобіт через плече — куди носком буде звернений, у той бік і заміж дівчині йти; навпомацки лічать кілки в огорожі, на якій зупиняться — прикрашають, а потім роздивляються, чи гарного "нареченого" собі вибрали, тощо.

За легендою, цієї ночі .....

7 січня - Різдво Христове

7 січня. Серед усіх свят Різдво у народній традиції святкується, мабуть, з найбільшим розмахом. Хоч православна церква по значимості ставить Різдво швидше на друге місце, більше шануючи Воскресіння Христове, але український народ веселиться і розважається найщиріше і найяскравіше саме у сувору зимову пору.

Може це пов'язане з тим, що Різдво припадає на зимову пору, коли наші пращури не мали невідкладних сільськогосподарських справ; може в дні лютих і загрозливих морозів і вітрів хочеться протиставити їм безтурботні веселощі; може простий люд з більшою щирістю радів народженню Христа, ніж Воскресінню, якому передували страждання і смерть на хресті; може свій вплив мало те, що Різдво чітко "закріплене" у календарі, тоді як дата свята Воскресіння "плаває". Якийсь вплив могла мати і новітня історія: в роки атеїстичної боротьби з християнськими святами "замаскувати" різдвяні веселощі під зустріч Нового року було легше, ніж видавати Великдень за прояви братання всіх трудящих у травневі дні і святкування великої Перемоги.

Із православним Різдвом Христовим пов'язано багато легенд. Відомо, що першими .....