меланка

Прогноз погоди на 14-17 січня 2022 року по Рівному та області

Погода у Рівному та областіПрогноз погоди на 14-17 січня

14 січня погоду будуть визначати атмосферні фронти та тепла повітряна маса атлантичного походження, а в  зоні значних баричних градієнтів очікується сильний вітер в поривах до 25-28 м/с.

14 січня: Хмарно з проясненнями. Часом невеликі опади переважно у вигляді дощу, слабка ожеледь. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, вночі 9-14 м/с, пориви 17-22 м/с, вранці та вдень 15-20 м/с пориви 25-28 м/с. Температура вночі -3+2° , вдень +0+5º.  

15 січня: Хмарно з проясненнями. Без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/с,  пориви 17-22 м/с.  Температура вночі 0-5º морозу, вдень . . . . .

 

13 січня - Щедрий вечір (Свято Меланки)

Щедрий вечір, що припадає на 13 січня, уособлює залишок дохристиянського звичаю, що за християнським календарем збігається з днем преподобної Меланії. Цього дня батько ховається від своїх дітей за символом багатства та щедрості — за пирогами.

Діти повинні вдавати, що в цю мить батька не бачать — так велить традиція. Вони мусять запитувати в матері, де ж тато подівся. А "здивована" мати бажає, аби й наступного року діти за пирогами батька не помітили.

Після цього госдодар хреститься та запрошує родину до Столу — до щедрої куті.

Для дівчат одна з найважливіших цього вечора справ поворожити. Здебільшого ворожать так само, як і на Анд-рія: бігають запитувати ім’я в першого стрічного; кидають чобіт через плече — куди носком буде звернений, у той бік і заміж дівчині йти; навпомацки лічать кілки в огорожі, на якій зупиняться — прикрашають, а потім роздивляються, чи гарного "нареченого" собі вибрали, тощо.

За легендою, цієї ночі .....