Михайлівська цілина

Михайлівська цілина     МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА - степовий природний заповідник в Україні, в якому  охороняється єдина цінна ділянка лучного степу в лісостеповій зоні нашої держави. Розташований у межах Сумської області, на вододілі річок Груні та Сули, на північний захід від села Степового. Площа 882,9 га.  У заповіднику зберігся куточок незайманого степу України, який ніколи не знав плуга. 
     У рослинному покриві заповідника переважають різнотравно-тирсові і різнотравно-типчаково-тирсові угруповання. Мало ковили пірчастої, але багато широколистих злаків - куничник, пирій, стоколос безостий. Зростають гвоздика, дзвоники, конюшина лучна, люцерна, гадючник шестипелюстковий, коров'як фіолетовий, королиця звичайна, волошка, льон... Є рослини, які характерні, як для  північного степу, так і південного. До Червоної книги України занесені горицвіт весняний, брандушка різнобарвна, сон широколистий, ковила волосиста, ковила тонколиста, ковила пірчаста. 
     У заповіднику "МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА" знайшли собі притулок багато видів комах, плазунів, птахів, звірів. Весною і влітку заповідник відвідують багаточисленні делегації шанувальників природи, щоб не лише помилуватися яскравою картиною квітучої природи, але і пізнати її, порівняти, зробити висновки. "Михайлівська цілина" на Сумщині - це жива природна лабораторія, у якій проводяться найважливіші наукові дослідження.

Природничо-географічне товариство