Сумська область

Шелехівське озеро

Шелехівське озеро     ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО - ОЗЕРО В УКРАЇНІ, гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ. Розташоване серед лісового масиву, на північ від села Межиріч, що на південний захід від міста Сум. Озеро має давню історію і безліч легенд про його походження. На думку вчених, воно утворилося ще в часи льодовикового періоду. Величезні зрушення гори загородили дорогу талим водам і створили 
крижану водну гущавину площею в 7 гектарів. Вода в озері прозора, чиста.  
     Озеро увійшло в історію краю. Саме тут, у середині XVII cтоліття, з'явилися козаки-переселенці з Правобережжя на чолі з сотником Селеховським ( від нього і походить назва озера), щоб заснувати  місто-фортецю Межиріч, яка потім стане одним із центрів українського гончарства.
     З висоти пташиного польоту . . . . .

Михайлівська цілина

Михайлівська цілина     МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА - степовий природний заповідник в Україні, в якому  охороняється єдина цінна ділянка лучного степу в лісостеповій зоні нашої держави. Розташований у межах Сумської області, на вододілі річок Груні та Сули, на північний захід від села Степового. Площа 882,9 га.  У заповіднику зберігся куточок незайманого степу України, який ніколи не знав плуга. 
     У рослинному покриві заповідника переважають різнотравно-тирсові і різнотравно-типчаково-тирсові угруповання. Мало ковили пірчастої, але багато широколистих злаків - куничник, пирій, стоколос безостий. Зростають гвоздика, дзвоники, конюшина лучна, люцерна, гадючник шестипелюстковий, коров'як фіолетовий, королиця звичайна, волошка, льон... Є рослини, які характерні, як для  північного степу, так і південного. До Червоної книги України занесені . . . . .
 

Сумська область

Сумська областьСумська область
Розташована в північно-східній части-
ні України. Площа 23,8 тис. км 2 .
У східну і північно-східну частину
області заходять відроги Середньорусь-
кої височини, решта території лежить
у межах Придніпровської низовини.
Поверхня має загальний нахил на пів-
денний захід.
Найбільше значення мають горючі корисні копалини: нафта і природний
газ, торф, невеликі поклади бурого вугілля. З будівельних матеріалів — гли-
ни, пісок, крейда, кам’яна сіль.
Клімат помірно континентальний. Зима прохолодна, літо жарке. Серед-
ня температура повітря в січні –7,3…–8,0 °C, в липні +18,6…+19,8 °C. Опадів
510—588 мм на рік, більше їх влітку.