Небезпека може бути поруч

У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією на Сході України мешканцям Рівненщини також необхідно бути особливо уважними, повідомляти про підозрілі предмети та осіб, які можуть вчиняти протиправні чи провокаційні дії.

Найбільш вірогідними цілями терористичних атак є місця масового перебування людей та об’єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводять до значної кількості людських жертв.

Мешканців області просять повідомляти про появу в населених пунктах підозрілих чи озброєних осіб, чоловіків, які самостійно або групами винаймають житло, особливо таких, що збираються мешкати без сім'ї.

Також слід повідомити про залишені на тривалий час без нагляду в людних місцях транспортні засоби, валізи, пакунки.

Якщо ви стали свідком підозрілих дій невідомих осіб (наприклад-доставка в житлові будинки підозрілих на вигляд ємностей, упаковок, мішків і т.п.), ваші дії мають бути такими:

  • не привертаючи до себе увагу осіб, дії яких здалися вам підозрілими, повідомити про те, що відбувається правоохоронні органи за номером 102;
  • спробувати запам’ятати прикмети підозрілих осіб, записати номери їх машин;
  • до приїзду співробітників міліції не вживати ніяких активних дій із затримання чи перешкоджання діям зазначених осіб.

Повідомляйте міліцію та органи влади також про всіх осіб, які намагаються вести антиукраїнську агітацію чи диверсійно-підривну роботу.

Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв. Залежно від мети терористичного акту такі пристрої можуть залишатись терористами у припаркованих автомобілях, урнах та баках для сміття у громадських місцях, біля входів та у внутрішніх дворах, підсобних приміщеннях адміністративних і житлових будинків та навчальних закладів, в місцях масового перебування людей, громадському транспорті тощо. У разі виявлення вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Установіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові) та працівнику міліції. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету. Користуючись громадським транспортом, не погоджуйтесь на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи. При виявленні невідомого підозрілого предмету у під'їзді чи поблизу власного будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено, необхідно негайно повідомити про знахідку у підрозділ міліції за телефоном 102 та до приїзду правоохоронців зробити усе можливе, щоб ніхто не наближався до підозрілого предмета.

Батьки! Ви відповідальні за безпеку ваших дітей. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під’їзді,Q може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

Завжди контролюйте ситуації навколо себе, особливо коли перебуваєте в транспорті, на культурно-дозвільних, спортивних заходах, у магазинах та торгових центрах. Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої, на вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.

Якщо ви виявили невідомий предмет, який викликає підозру в приміщенні установи чи громадського закладу, негайно повідомте про знахідку його адміністрацію або охорону. Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань. Намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від місця знахідки Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації з будівлі, чи за межі осередку можливого ураження, дотримуйтесь спокою та чітко виконуйте команди.

Якщо ви перебуваєте у квартирі, виконайте наступні дії:

  • візьміть особисті документи, гроші, цінності, необхідні вам ліки;
  • відключіть електроенергію, воду та газ;
  • надайте допомогу в евакуації дітям та літнім і важко хворим людям;
  • обов'язково замкніть вхідні двері;
  • не панікуйте та уникайте поспіху;
  • перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які на час оголошення евакуації залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників правоохоронних органів (аварійно-рятувальних підрозділів)
  • повертайтесь до покинутого помешкання лише після дозволу відповідальних осіб.

Від злагодженості та чіткості ваших дій буде залежати не тільки ваше життя та здоров'я, а і багатьох людей. Будьте пильні!

 

Старший майстер
виробничого навчання
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області
Ігор Кільченко

Ключові слова: 
Розділ сайту: