тероризм

«Телефони довіри» Управління Служби Безпеки України в Рівненській області

«Телефони довіри» Управління Служби Безпеки  України в Рівненській області (0362) 67-86-06/22-43-43

Гаряча лінія Служби безпеки України для спільної боротьби з сепаратизмом, тероризмом  0 800 501 482

Рекомендації щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності

1. ВСТУПНА ЧАСТИНА                          

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення. Здебільшого причиною вибухів є порушення вимог безпеки під час поводження із легкозаймистими та вибуховими речовинами на об’єктах підвищеної небезпеки, в місцях з масовим перебуванням людей, адміністративних та житлових будинках тощо. У той же час існують загрози вибухів, спричинених терористичною діяльністю.

Ці рекомендації містять поради (перелік дій) громадянам України у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами, у тому числі внаслідок терористичного акту. Вони рекомендуються Міністерством для використання викладачами та керівниками підрозділів службою цивільного захисту, підприємств, установ і організацій під час проведення занять з службової підготовки, безпеки життєдіяльності та розміщення у вигляді наглядної агітації), за необхідністю, у місцях із масовим перебуванням людей, громадському транспорті, підприємствах, установах, організаціях тощо.

Небезпека може бути поруч

У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією на Сході України мешканцям Рівненщини також необхідно бути особливо уважними, повідомляти про підозрілі предмети та осіб, які можуть вчиняти протиправні чи провокаційні дії.

Найбільш вірогідними цілями терористичних атак є місця масового перебування людей та об’єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводять до значної кількості людських жертв.

Мешканців області просять повідомляти про появу в населених пунктах підозрілих чи озброєних осіб, чоловіків, які самостійно або групами винаймають житло, особливо таких, що збираються мешкати без сім'ї.

Також слід повідомити . . . . .