Що таке вода.

Що таке вода
           Вода – найпоширеніша і найбільш незвичайна речовина на нашій планеті. Молекула води складається із двох атомів водню й одного атома кисню. Вона має унікальні хімічні й фізичні властивості, які відіграють надзвичайно важливу роль у підтримці життя на Землі. Взаємодії між атомами водню й кисню заряджають молекули води, й між ними утворюються так звані водневі зв’язки, за допомогою яких вода може існувати у трьох станах – твердому, рідкому й газоподібному. Перехід з одного стану в інший залежить від температури й тиску повітря.

            Портрет молекули. Молекула води складається із двох атомів водню й одного атома кисню. Атоми водню мають позитивний електричний заряд, а атоми кисню – негативний. Через це виникає взаємне притягання атомів, що називається водневим зв’язком.

            Гнучкий елемент. Земля – єдина планета в Сонячній системі, де вона може існувати в трьох станах. З підвищенням температури молекули води починають рухатися швидше. У черзі послідовних перетворень цей універсальний елемент природи проходить три стадії: лід перетворюється на воду, а вода – на пару. У процесі перетворень вода переносить із собою хімічні елементи із грунту в рослини, із суші в океани, з атмосфери на землю.

            Тверда. Коли зв’язки між молекулами води такі сильні, що вони утворюють тверду кристалічну решітку, формується лід. Молекули утримуються разом у формі добре знайомого шестикутного кристала. Лід при нормальному тиску існує тільки за температури 0 ?С і нижчої та має меншу густину, ніж вода.

            Рідка. При нормальних температурах зв’язки між молекулами слабшають, і вони починають рухатися швидше. Вода стає рідиною, найбільш характерна особливість якої – плинність.

            Газоподібна. При високих температурах молекули води починають швидко переміщуватися, більшість водневих зв’язків рвуться й вода перетворюється на пару. Усупереч загальноприйнятій думці, вона невидима. Та "пара", що виривається з киплячого чайника, - це насправді безліч дрібних крапельок води.

З рідкого у тверде. Краплинки води, що утворюються при таненні снігу або льоду, знову перетворюються на лід у вигляді бурульки, коли температура повітря опускається нижче 0 ?С. Бурулька поступово стає товщою й довшою, здебільшого довшою, тому що вода продовжує стікати вниз по її поверхні й замерзає на кінчику. 

Використано матеріали універсального довідково-енциклопедичного путівника

 

Ключові слова: