(Фото з сайту zahid.net)
До десяти людей зросла кількість жертв повені в Європі. Велика вода накрила відразу 7 країн.
Найсерйозніше стихія хазяйнувала в Чехії, Німеччині та Австрії. У Празі лихо відступає, а ось Відень готується до найсильнішої за останні два десятиліття біди.
В Австрії спостерігається пік повені. Незабаром рівень води в Дунаї може перевершити позначку 2002 року – понад 12 метрів. Тоді країну накрила найсильніша за останні 100 років повінь. За прогнозами, спочатку підтопить захід австрійської столиці.
А тим часом ситуація в прикордонних з Угорщиною регіонах стабілізується. У містах і селах почали відновлювальні роботи. Повідомляє tvi.ua
"Ми маємо перші 4 години відпочинку за тривалий час. Вода відходить і, дякувати Богу, скоро ми будемо вдома", – каже рятувальник Кристоф Вейнмейстер.
Усю силу стихії і досі відчуває Чехія. Там зростає кількість жертв, яких налічується вже восьмеро, ще четверо зникли безвісти. Влада евакуювала вже понад вісім тисяч осіб.
Але найстрашнішим є те, що природна катастрофа може обернутися на техногенну. Її причиною може стати підтоплений великий хімічний завод у Ловошиці. Біля об’єкта цілодобово чергують рятувальники, а фахівці з хімічних катастроф щопівгодини кружляють моторними човнами навколо підприємства.
"Близько 8-ї ранку були чутки, що вода зруйнувала бар’єр навколо заводу. Ми все перевірили – протікає тільки в одному місці. Усе під контролем", – розповів пожежник Петер Вальдгаузер.
Складна ситуація зберігається на півдні Німеччини. У постраждалих районах зупинено навігацію, порушено залізничне сполучення, зафіксовані перебої з електропостачанням. Скільки часу та грошей потрібно на відновлення, влада поки не каже.
Надати допомогу пообіцяли в Європейській комісії.
"Європейська родина готова допомогти з Фонду солідарності спільноти. Тепер зарано підраховувати збитки, однак ми виділимо кошти, тільки-но знатимемо реальну потребу", – пообіцяла речниця Європейської комісії Ширін Вілер.
Стримувати розлючену стихію по всій Європі допомагають військові. До армії приєднуються тисячі місцевих жителів. Уряди країн, які повінь зачепила найбільше, розпорядилися готувати компенсації постраждалим і готуватися до масштабної відбудови регіонів.