Європа

Агробіоценози і географічна оболонка

Садове господарство в штаті ОрегонАгробіоценози і географічна оболонка

Географічна оболонка - найбільший на нашій планеті природний комплекс, де всі компоненти природи перебувають у тісному взаємозв'язку. Кожен клаптик земної поверхні чи частина Світового океану здійснюють постійний обмін речовинами та енергією між геосферами, які власне і складають цю географічну оболонку. Біогеоценоз - явище унікальне і водночас необхідне, аби на нашій планеті відбувався постійний кругообіг речовин та енергії, так необхідний для підтримки сталості природного середовища. Однак подивіться навколо. Територій, які б могли підтримувати цей біогеоценоз дедалі менше.
Європа - частина світу, де найменша частка природних екосистем. Майже 86% Європи є освоєні людиною території, де антропогеновий вплив на ландшафти є неймовірно великий. Це результат історичних процесів, адже Європа ж однією із найбільш заселених частин світу. Майже не залишилося природних лісів і природних земель, і що найголовніше . . . . .

Найвищі гори Європи

Гори ЄвропиГОРИ ЄВРОПИ

В Західній Європі розміщена відносно невелика за площею, але досить висока гірська система - Альпи, які без перебільшенгя називають головними горами Європи. Саме тут знаходиться найвища точка Європи - гора Монблан (4807 метрів). Величні Альпійські гори є справжньою окрасою Європи. Вони слугують природним бар'єром між країнами. Альпи завоювали популярність як екологічний і гірськолижний курорт, і недарма — природа тут дивовижна, а види з висоти відкриваються просто неймовірні. Звичайно, гір у світі багато, але Альпійський хребет є, мабуть, одним із найбільш вражаючих серед них.
В Альпах проживає на сьогодні близько 14 мільйонів осіб. Найбільше серед них австрійців, італійців та німців. Альпи розкинулися на території дев'яти держав - Швейцарії, Австрії, Італії, Німеччини, Франції, Словенії, Угорщини, Ліхтенштейну та Монако. Понад 63% площі Австрії вкривають Альпи, а Швейцарії - всі 90%. Найбільш чисельним містом в Альпах є Гренобль (Франція), де проживає 166 тисяч осіб.
Як але зазначалося Альпи є найвищими горами у Європі. "А як де Ельбрус на Кавказі?" - запитаєте Ви? Вся справа в тому . . . . .

Рейк'явік - "димова бухта" на Атлантиці

Рейк'явік РЕЙК'ЯВІК - "ДИМОВА БУХТА" НА АТЛАНТИЦІ

В географії досить небагато прикладів, коли в столиці країни проживає майже половина наявного населення країни, і одним із таких яскравих прикладів є Ісландія, а вірніше її столиця - Рейк'явік. Коли ми уявляємо цю країну, в нас вона як правило асоціюється із холодом та снігами. Однак це далеко не так. Пригадайте, що Ісландія все ж лежить на південь від Полярного кола, а отже там має бути тепліше ніж на півночі Канади чи на Ямалі. Крім того велику роль відіграють теплі течії, такі як Гольфстрім та Ірмінґера, які розігрівають острів до помірних температур. Здавалося, б так і мало бути, однак на клімат впливає ряд інших чинників, і закономірності формування природи залежать не лише від океанічних течій та географічної широти. Є й ряд інших факторів, зокрема атмосферна циркуляція, рельєф та альбедо. Саме тому Рейк'явік це далеко не помірний клімат, як наприклад Анкоридж чи норвезький Тронхейм, які лежать з ним практично на тій же широті. Рейк'явік - це субарктичний клімат, де влітку помірні температури, а взимку панують арктичні повітряні маси, що призводять до досить низьких температур.
 
Наразі Рейк'явік - це найпівнічніша . . . . .

 

Вісла - головна річка Польщі

ВіслаГОЛОВНА РІЧКА ПОЛЬЩІ 

Як Україну не можна уявити без Дніпра, так і Польщу неможливо уявити без Вісли, адже точнісінько так само як і наш славетний Дніпро ділить Україну посередині на дві частини - Лівобережну та Правобережну, так і Польщу ділить Вісла так само. Але якщо Дніпро тече з півночі на південь, то Вісла - навпаки - з півдня на північ. Саме тому розташування правого і лівого берегів Вісли не такі як в нас. Наприклад якби в Польщі існували б такі терміни, як "Правобережна Польща" чи "Лівобережна Польща", то правобережжя її межувало б з українським "Правобережжям", але вже нашого Дніпра.

Вісла є не лише найдовшою, але й найповноводнішою річкою Польщі. Про неї можна говорити дуже багато не лише в плані географії, але й історії теж, адже саме на берегах Вісли творилася польська історія та формувалася державність Польщі від найдавніших часів.

Важливі факти про Віслу:
 Загальна довжина . . . . .

Ґібралтар - єдине місце в Європі де живуть мавпи

ЄДИНЕ МІСЦЕ В ЄВРОПІ, ДЕ ЖИВУТЬ МАВПИ

У Європі є лише одне єдине місце, де мешкають мавпи - це Ґібралтар (британська колонія на півдні Піренейського півострова). Ці специфічні мавпи отримали назву маготів, або магрібських макак. Однак макаки в Ґібралтарі не є корінними мешканцями. Їх сюди завезли в Х столітті маври, які контролювали тоді майже ввесь Піренейський півострів. З того часу мавпи дуже добре тут прижилися, і навіть їх популяція тут процвітає.

Цікавим є той факт, що ці мавпи були навіть на військовій службі британської корони.

Гібралтарська колонія маготів перебувала під опікою британської армії, і пізніше Гібралтарського полку з 1915 до 1991 рік, який ретельно керував колонією, і спочатку складалася з єдиною зграї. Один чиновник був призначений контролювати їх добробут, і їх харчування було фінансоване зі скарбниці самої королеви Великобританії. Інформація про народження . . . . .

 

Мюриц - найбільше озеро Німеччини

МюрицНАЙБІЛЬШЕ ОЗЕРО НІМЕЧЧИНИ

Саме таким буде озеро Мюриц, якщо рахувати з-поміж тих, які повністю розміщені на території країни, так як є і значні більші за площею, наприклад Боденське озеро, однак крім Німеччини, його береги ділять між собою також Швейцарія та Австрія. Тому саме Мюриц є найбільшим озером на території Німеччини.

Воно розташоване на теренах федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія за 95 кілометрів на північ від Берліна. Озеро належить . . . . .

 

Великобританія

Площа 245 тис. км2.

Населення — 59,4 млн. осіб.

Столиця — Лондон (7,6 млн. осіб).

Географічне положення. Країна розташована на острові Великобританія, північно-східній частині острова Ірландія та групі сусідніх малих островів. Офіційна назва — Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії. До її складу входять чотири основні історико-географічні області: Англія як основне ядро держави і також приєднані до неї Уельс, Шотландія та Північна Ірландія (Ольстер).

Слід мати на увазі, що назви Сполучене Королівство, Велика Британія та Англія не є синонімами. Англія — це лише одна з історико-географічних областей Королівства, Велика Британія (Великобританія) включає Англію, Уельс та Шотландію, тоді як Сполучене Королівство — назва держави — об'єднує крім Великобританії ще й Північну Ірландію.

Серед островів Великобританії найбільшими є Уайт і Мен, а із острівних груп — Гебридські, Оркнейські і Шотландські острови в Атлантичному океані і Нормандські острови у протоці Ла-Манш. Володіння Великобританії: у Європі — Гібралтар, Вест-Індія — острови Монтсеррат, Віргінські, Кайман, Теркс і Кайкос; в Атлантичному океані — Бермудські острови, Фолклендські, Вознесіння, Св. Єлени, Трістан да-Кунья, Південні (Георгія, Оркнейські, Шотландські); в Індійському океані — острови Чагос; в Тихому океані — острів Піткерн. Між Великобританією і Аргентиною точаться суперечки за володіння Мальвінськими (Фолклендськими) островами біля берегів Південної Америки. Острівну державу відділяють від материка протоки Ла-Манш і Па-де-Кале.

Сторінки