гори
Найвищі гори Європи
Опубліковано admin сб, 28 травня 2022р.ГОРИ ЄВРОПИ
Вулкан Берні
Опубліковано admin нд, 05 грудня 2021р.
Висотна поясність
Опубліковано admin вт, 10 серпня 2021р.Висотна поясність та її особливості
Подих гір
Опубліковано admin нд, 08 червня 2014р.Що може бути одночасно таким сильним і таким слабким, таким ласкавим і таким злим, таким прохолодним і разом з тим теплим, освіжаючим і таким обпалюючи? На думку спадає тільки одна відповідь — вітер. Зі шкільного курсу ти знаєш про те, що на Землі господарюють постійні вітри, але внаслідок того, що її поверхня така різноманітна, виникають відносно незначні повітряні потоки — місцеві вітри. Найвідоміший із них — бриз. Природа їхнього утворення однакова — вони виникають через різницю атмосферного тиску. А ось поява цієї різниці має різні причини, тому й різновидів вітрів існує багато. Неабияким розмаїттям повітряних потоків вирізняються гори.
Фен добре виражений в усіх високих горах Землі. Тільки місцеві мешканці називають . . . . .
Гори та їх класифікація
Опубліковано admin чт, 01 травня 2014р.Гори — це піднесені ділянки земної поверхні, що круто підіймаються над навколишньою територією. На відміну від плато, вершини в горах займають невелику площу. Гори можна класифікувати за різними критеріями: 1) географічним положенням і віком, з урахуванням їх морфології; 2) особливостями структури, з урахуванням геологічної будови. У першому випадку гори поділяються на Кордильєри, гірські системи, хребти, групи, ланцюги і поодинокі гори. Назва кордильєра походить від іспанського слова, що означає «ланцюг». До Кордильєр відносяться хребти, групи гір і гірські системи різного віку. Район Кордильєр на заході Північної Америки включає Берегові хребти, гори Каскадні, Сьєрра-Невада, Скелясті і безліч невеликих хребтів між Скелястими горами і Сьєрра-Невада в штатах Юта і Невада. До Кордильєр Центральної Азії відносяться, наприклад, Гімалаї, Куньлунь і Тянь-Шань. Гірські системи складаються з хребтів і груп гір, схожих за віком і походженням (наприклад, Аппалачі). Хребти складаються з гір, що тягнуться довгою вузькою смугою. У багатьох районах земної кулі зустрічаються поодинокі гори, зазвичай вулканічного походження. Друга класифікація гір складається з урахуванням ендогенних процесів рельєфотворення. Вулканічні гори формуються за рахунок накопичення маси магматичних порід під час виверження вулканів. Гори можуть виникнути
Рельєф України
Опубліковано admin чт, 17 квітня 2014р.Площа Україні — 603,7 тис. км ², протяжність кордонів 6500 км (1050 км — морські). Протяжність: з заходу на схід — 1316 км, з півночі на південь — 893 км.
Більша частина поверхні країни розташована в межах Східно-Європейської рівнини (95% площі), рактіческі на всьому протязі переважає полого-рівнинний рельєф.
Східно-Європейська рівнина майже повністю збігається зі Східно-Європейської платформою. Ця обставина пояснює її рівнинний рельєф, а також відсутність або незначність проявів таких стихійних явищ, як землетруси, вулканізм. Великі височини і низовини виникли в результаті тектонічних рухів, у тому числі і по розломах. Висота деяких пагорбів і плоскогір’їв досягає 600-1000 метрів.
На території Східно-Європейської рівнини платформні відклади залягають практично горизонтально, але потужність їх місцями перевищує 20 км. Там, де складчастий фундамент виступає на поверхню, утворюються височини і кряжі (наприклад, Донецький і Тіманський кряжі). У середньому висота рівнини складає близько 170 метрів над рівнем моря. Найбільш низькі ділянки на узбережжі Каспію (його рівень приблизно на 26 метрів нижче рівня Світового океану).
На Східно-Європейській рівнині в межах . . . . .