Карпати

Західні Бескиди

Західні БескидиЗахідні Бескиди (Карпати)

     Як відомо, Бескиди є не лише в Україні, але й в сусідніх із нами Польщі та Словаччині. Для того, аби не плутати їх, географи ще на початку ХХ століття розділили їх на Західні та Східні. Обидва мальовничі масиви створюють єдину систему Бескидів - зовнішнього пасма Карпат, яке простягається від Чехії до України. 
     Західні Бескиди розташовані на території трьох європейських держав - Польщі, Словаччини та Чехії. Загальна площа 69 тис км², а середні висоти коливаються в межах 600-800 метрів, однак найвища їх точка - гора Баб'я-Ґура, яка лежить на кордоні Польщі і Словаччини має висоту 1727 метрів. Доречі вершина гори є найпівнічнішою точкою Словаччини (49° 35` пн ш., 19° 32` сх.д.). Дуже часто серед Бескидів виділяють третій масив - Центральні (або ж Низькі) Бескиди. Однак в більшості випадків їх розглядають як частину Західних Бескидів. Видатний український географ Володимир Кубійович у своїх наукових географічних працях вважав . . . . .

Краса та гордість Карпат - озеро Синевир

Озеро СиневирОзеро Синевир - краса Карпат    

     Красою Карпат, їх гордістю є озеро СИНЕВИР, яке розташоване в УКРАЇНІ, біля села Синевирська Поляна, в Хустському районі Закарпатської області; у гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до Національного природного парку "Синевир". Прикрашаючи СИНЕВИР, природа була особливо винахідливою і, немов зіницю блакитного ока, кинула на середину озера маленький острівець. Звідси і народна назва озера - Морське Око.
СИНЕВИР - озеро загатного походження. Сильний землетрус ( близько 10 тисяч років тому ), а можливо багатовікові вивітрювання, викликали обвал скель, які загатили долину гірського потоку; і утворили це чудове озеро, що зібрало, здається, навколо себе всю красу карпатських полонин. Озеро знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря, площа його 4 - 7 га ( Синевир - найбільше озеро Українських Карпат ); середня глибина 8 -10 м, найбільша глибина 24 м.
     Живлять СИНЕВИР кілька . . . . .
 

Чарівні Карпати

Декілька цікавих фактів про Українські Карпати. 

Чарівні Карпати- В Українських Карпатах є своя унікальна порода коней – гуцулик. Це сильні і витривалі гірські коні, які звикли до місцевих суворих умов. Ще в 1979 році вони отримали статус охоронюваного реліктового виду.
- У Ворохті знаходиться старовинний залізничний міст 1895 року. Це унікальна споруда не тільки для України. Арочний міст-віадук вважається одним з найстаріших і найдовших кам’яних мостів у всьому світі.
- Найвища точка Карпат і України – Говерла висотою 2061 м.
- Найбільша високогірна водойма – озеро Синевир на висоті 989 м. Глибина Синевиру – 24 м, а площа – 7 га.
- Найбільш високогірне місто Карпат – Рахів на висоті 820 м над рівнем моря. Причому в межах міста перепад висоти доходить до 400 м. А найвищий населений пункт в цілому – село Випчина в Чернівецькій області на висоті 1100 м. Найбільш високогірні готелі знаходяться на Яблуницькому перевалі на висоті 930 м. А найвища залізнична станція – вокзал Бескид на висоті 819 м.
- Найвище розташована будівля – метеоролого-астрономічна обсерваторія «Білий слон» на горі Піп-Іван. Вона побудована в 1938 році і була закрита під час Другої Світової війни. З тих пір збереглися тільки стіни, але вигляд вражає.
- У 1887 році в Бескидах побудований найдовший . . . . .

Закарпатська область

Закарпаття, Закарпатська область15 ЦІКАВИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ФАКТІВ ПРО ЗАКАРПАТСЬКУ ОБЛАСТЬ
1. Закарпатська область - це найзахідніша область України. На околиці селища Соломонове поблизу міста Чоп знаходиться крайня західна точка України.
2. Закарпатська область одна із найменших за площею областей України. Лише Чернівецька область менша за Закарпатську. Площа області - 12.8 тис км². Незважаючи на це, Закарпатська область за площею більша, ніж 40 держав світу, зокрема таких як Ямайка, Ліван, Катар, Гамбія, Кабо-Верде, Люксембург, та ряд інших держав.
3. Закарпатська область єдина із усіх областей України, яка має вихід до державного кордону аж чотирьох європейських держав - Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
4. Закарпаття - це справжнє серце Європи (чисто в географічному розумінні), адже за однією із версій, саме в Закарпатській області, на околиці села . . . . .
 

Карпати

КарпатиЧарівні Карпати

Карпати - це гірська система в Центральній та Південній Європі, яка простягається серповидною дугою на 1600 кілометрів від Словаччини до Болгарії. Загальна площа масиву становить 190 тис.км;
Розкинулися на території 4 держав: Польщі, Словаччини, України та Румунії, а їх "відроги" заходять на територію Угорщини, Чехії, Австрії та Сербії;
 
Найвища точка Карпат - Пік Герлаховський (Герлаховський Штіт) висотою 2655 метрів, який знаходиться на території Словаччини. Доречі ця гора змінювала свою назву кілька разів. Після з'ясування того, що Герлаховсткий Штит є найвищою горою Карпат, нею зацікавилась влада Австро-Угорської імперії і з 1896 по 1918 роки гора називалась іменем імператора Франца Йосипа І. Уряд новоствореної Чехословаччини у 1923 році замінив назву на Шпиль Легіонерів (Štít Legionárov). З 1932 року вершина носить нинішню назву. Однак у 1949 році гора була перейменована на Пік Сталіна, і називалась так до 1959 року, коли їй була остаточно повернена назва «Герлаховський пік».
 
Походження назви "Карпати" наразі істориками не з'ясоване. Ряд дослідників вважають, що оронім виник з назви . . . . .

 

Івано-Франківськ це місто контрастів

Подорож в Івано-Франківськ через КарпатиДоброго дня, шановне панство.

Довелося мені цього літа подорожувати Прикарпаттям та Закарпаттям. Вирвалися у сімейну подорож, довго не готовились. Просто вирішили поїхати подивитись.

Сторінки