Карпатські гори

Чарівні Карпати

Декілька цікавих фактів про Українські Карпати. 

Чарівні Карпати- В Українських Карпатах є своя унікальна порода коней – гуцулик. Це сильні і витривалі гірські коні, які звикли до місцевих суворих умов. Ще в 1979 році вони отримали статус охоронюваного реліктового виду.
- У Ворохті знаходиться старовинний залізничний міст 1895 року. Це унікальна споруда не тільки для України. Арочний міст-віадук вважається одним з найстаріших і найдовших кам’яних мостів у всьому світі.
- Найвища точка Карпат і України – Говерла висотою 2061 м.
- Найбільша високогірна водойма – озеро Синевир на висоті 989 м. Глибина Синевиру – 24 м, а площа – 7 га.
- Найбільш високогірне місто Карпат – Рахів на висоті 820 м над рівнем моря. Причому в межах міста перепад висоти доходить до 400 м. А найвищий населений пункт в цілому – село Випчина в Чернівецькій області на висоті 1100 м. Найбільш високогірні готелі знаходяться на Яблуницькому перевалі на висоті 930 м. А найвища залізнична станція – вокзал Бескид на висоті 819 м.
- Найвище розташована будівля – метеоролого-астрономічна обсерваторія «Білий слон» на горі Піп-Іван. Вона побудована в 1938 році і була закрита під час Другої Світової війни. З тих пір збереглися тільки стіни, але вигляд вражає.
- У 1887 році в Бескидах побудований найдовший . . . . .

Закарпатська область

Закарпаття, Закарпатська область15 ЦІКАВИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ФАКТІВ ПРО ЗАКАРПАТСЬКУ ОБЛАСТЬ
1. Закарпатська область - це найзахідніша область України. На околиці селища Соломонове поблизу міста Чоп знаходиться крайня західна точка України.
2. Закарпатська область одна із найменших за площею областей України. Лише Чернівецька область менша за Закарпатську. Площа області - 12.8 тис км². Незважаючи на це, Закарпатська область за площею більша, ніж 40 держав світу, зокрема таких як Ямайка, Ліван, Катар, Гамбія, Кабо-Верде, Люксембург, та ряд інших держав.
3. Закарпатська область єдина із усіх областей України, яка має вихід до державного кордону аж чотирьох європейських держав - Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
4. Закарпаття - це справжнє серце Європи (чисто в географічному розумінні), адже за однією із версій, саме в Закарпатській області, на околиці села . . . . .
 

Карпати

Карпати — гірська система у Європі (у Словаччині, Польщі, Угор­щині, Україні, Румунії).

Протяжність бл. 1500 км. Висота до 2655 м (г. Герлаховські-Штіт). Простягається від околиць Братислави до Залізних Во­ріт на Дунаї, утворюючи дугу. Включає Західні, Східні і Південні Карпа­ти, Бескіди, Західні Румунські гори, Трансільванське плато. Входить до складу Альпійської складчастої геосинклінальної області.

Центральний пояс дуги складається з найбільш високих у Карпатах кристалічних ма­сивів (Татри, Фегераш); внутрішній пояс представлений вулканічними масивами, зовнішній — складений переважно флішем. До висоти 1600— 1800 м широколисті і хвойні ліси, вище — субальпійські чагарники і луги. Літні пасовища.

Розповідь про красу та природу карпатских гір

КарпатиКарпатські гори прекрасні у будь-яку пору року. Взимку сюди приїжджають заради катання на лижах і сноуборді, а влітку - заради активного відпочинку і піших прогулянок. Карпатські гори розташовані на заході України і займають більше 4% території України. На території Карпат знаходиться чотири українські області: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і частина Чернігівської області. Найвища точка Карпат - гора Говерла заввишки 2061 м. У Карпатах знаходяться витоки річок Дністер і Прут.

Подорожуючи по центру України, ви проїдете чарівні гористі пейзажі Поділля, а недалеко від Івано-Франківська ви побачите першу гряду Карпатських гір, яку називають Прикарпаттям. Туристові сподобаються місцеві чарівні пейзажі у будь-яку пору року. Видні гори, покриті зеленню, увінчані квітковими полянами або величні, укриті сніговими шапками, зимові гори - коли б ви не відвідали Карпати, вас не покидатиме відчуття, ніби ви опинилися в казці.
. . . . .