Розповідь про красу та природу карпатских гір

Карпати

Карпатські гори прекрасні у будь-яку пору року. Взимку сюди приїжджають заради катання на лижах і сноуборді, а влітку - заради активного відпочинку і піших прогулянок. Карпатські гори розташовані на заході України і займають більше 4% території України. На території Карпат знаходиться чотири українські області: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і частина Чернігівської області. Найвища точка Карпат - гора Говерла заввишки 2061 м. У Карпатах знаходяться витоки річок Дністер і Прут.

Подорожуючи по центру України, ви проїдете чарівні гористі пейзажі Поділля, а недалеко від Івано-Франківська ви побачите першу гряду Карпатських гір, яку називають Прикарпаттям. Туристові сподобаються місцеві чарівні пейзажі у будь-яку пору року. Видні гори, покриті зеленню, увінчані квітковими полянами або величні, укриті сніговими шапками, зимові гори - коли б ви не відвідали Карпати, вас не покидатиме відчуття, ніби ви опинилися в казці.

Природа Карпат

Природа Карпатських гір надзвичайно мальовнича. Головна їх прикраса - це, звичайно, самі гори, які однаково добре підходять для активного і комфортного відпочинку.

Регіон Прикарпаття багатий чудесами природи: скелями, печерами, сольовими відкладеннями, природним воском і іншими мінеральними речовинами.

Зовнішні Карпати (Бескиди і Зовнішні Горгани) ведуть до південної частини Прикарпатської височини. Головне їх багатство - це ліси з великою  кількістю фруктових дерев і ягід.

Центральні, або Верховинські Карпати - це, фактично, перлина серед Карпатських Гір, і, крім того, найвища їх частина.

Вершини Вулканічних Карпатських гір - це кратери колишніх вулканів. Ці вершини мають безліч гірських струмків, озер, темних лісів і виноградних полів - всього, що робить цю місцевість такою мальовничою. Закарпатська низовина краще всього підходить для землеробства. Серед незвичайних рослин, які можна побачити в Карпатах, - гірська сосна, що росте на горі Піп Іван на висоті більше 2000 м., чи Європейська модрина заввишки 54 м., розташована недалеко від м. Рахів. А усі бажаючі можуть відвідати весною долину нарцисів.

Найвідоміші Карпатські курорти - це Славське, Буковель, Яремче. Драгбрат, Яблуниця і Косов. Ці місця обладнані усім необхідним для відпочинку - сучасними готелями, приватними квартирами, а також численними ресторанами і кафе. Ви можете заздалегідь забронювати номер в готелі або винайняти квартиру.

Окрім чудес природи, в Карпатах ви знайдете і інші захоплюючі пам'ятки: наприклад, замки (Шерборнський замок, замок Паланок в Мукачеві, замок в селі Підгірці і багато інших). Ще одна риса Карпат - це прекрасні можливості для зеленого туризму.
Карпатські гори завжди оточувала безліч легенд і міфів. Багато українських поетів присвячували красі Карпат свої твори. Зокрема, Іван Франко, Леся Українка і Ольга Кобилянська і багато інших оспівували красу природи і звичаї місцевих народів.

Карпати також оздоровлюють: гірське повітря, клімат і численні термальні і мінеральні джерела цілющі для серцево-судинної і дихальної системи. Щоб відпочити тут з комфортом, досить зняти номер в готелі або приватну квартиру.

У Карпатських горах все ніби створено для відпочинку - вражаючий пейзаж, рельєф і клімат. А різноманітні погодні умови роблять можливим розвиток найрізноманітніших видів відпочинку.