Альпи

Найвищі гори Європи

Гори ЄвропиГОРИ ЄВРОПИ

В Західній Європі розміщена відносно невелика за площею, але досить висока гірська система - Альпи, які без перебільшенгя називають головними горами Європи. Саме тут знаходиться найвища точка Європи - гора Монблан (4807 метрів). Величні Альпійські гори є справжньою окрасою Європи. Вони слугують природним бар'єром між країнами. Альпи завоювали популярність як екологічний і гірськолижний курорт, і недарма — природа тут дивовижна, а види з висоти відкриваються просто неймовірні. Звичайно, гір у світі багато, але Альпійський хребет є, мабуть, одним із найбільш вражаючих серед них.
В Альпах проживає на сьогодні близько 14 мільйонів осіб. Найбільше серед них австрійців, італійців та німців. Альпи розкинулися на території дев'яти держав - Швейцарії, Австрії, Італії, Німеччини, Франції, Словенії, Угорщини, Ліхтенштейну та Монако. Понад 63% площі Австрії вкривають Альпи, а Швейцарії - всі 90%. Найбільш чисельним містом в Альпах є Гренобль (Франція), де проживає 166 тисяч осіб.
Як але зазначалося Альпи є найвищими горами у Європі. "А як де Ельбрус на Кавказі?" - запитаєте Ви? Вся справа в тому . . . . .

Альпи

Альпи — найвища (до 4807 м, г. Монблан) гірська система Західної Європи. Розташовані у Франції, Італії, Швейцарії, Австрії, Ліхтенштей­ні; відроги в Словенії і Німеччини. Довжина бл. 1200 км, ширина до 260 км. Утворюють опуклу дугу. Поперечною долиною від Боденського озера до озера Комо розділені на високі (з характерним альпійським типом рельєфу) Західні Альпи і більш низькі Східні Альпи. Осьова зона Альп складена кристалічними і метаморфічними породами, на периферії — флішеві і моласові формації. Багато озер тектоніко-льодовикового походження (Женевське, Боденське, Комо). До висоти 800 м переважає культурний ландшафт, до 1800 м — широколисті і хвойні ліси, вище — субальпійські і альпійські луги, скелі, льодовики (бл. 1200). Альпи — один з найважливіших рекреаційних районів Європи. Центр альпінізму, туризму, гірськолижного спорту. Альпи починаються біля Ніцци на Се­редземноморському узбережжі Франції і, вигинаючись, тягнуться по території Швейцарії, Італії, Словенії, Хорватії, Німеччині й Австрії, до­сягаючи на сході Дунайської рівнини.

Циклонічна діяльність над Середземним морем

Середземне море з прилеглими до нього прибережними територіями
утворює єдину географічну область, яка характеризується особливим
середземноморським кліматом. Специфіка кліматичних умов визначається
внутрішньоматериковим положенням великих водних просторів, що пов’язані
між собою. Відмітна особливість Середземноморського району - це оточення
його з усіх боків гірськими масивами (за виключенням південно-східної
частини). Гори досить високі і надають великий вплив на атмосферну
циркуляцію над всім Середземномор'ям, перешкоджаючи вільному поширенню
потоків холодного повітря. Середземноморська область відома як сезонний
центр дії атмосфери під назвою “середземноморський зимовий циклон". Ця
назва зумовлена активізацією циклонічної діяльності в холодний період і
послабленням її в теплий, завдяки поширеній улоговині низького тиску, яка в
холодне півріччя своїм походженням зобов'язана самому Середземному морю,
яке має значно більш теплу водну поверхню в порівнянні з навколишніми
прибережними районами.
Циклонічна діяльність взимку .....