Зоологія

Хижий плазун

Головний хижий плазун УкраїниГоловний хижий плазун України

Серед плазунів України більшого хижака як звичайний вуж знайти важко. Вуж звичайний (Natrix natrix) - найпоширеніший представник лускатих плазунів в лісостеповій зоні України. Належить до ряду неотруйних змій, що мешкають неподалік водойм, або у надміру зволожених ділянках. На відміну від своїх близьких родичів - вуж абсолютно безпечна змія, однак може завдавати незначної шкоди господарській діяльності: вужі можуть викрадати малих курчат, або поїдати яйця курей і качок. Однак вужі приносять і користь, зокрема поїдають різноманітних гризунів - миш та ховрахів, які є значними шкідниками в господарстві. В Україні та Білорусі в минулому столітті практикувалося одомашнення вужів саме з цією метою. Вуж більш хижий навіть ніж інші змії, зокрема і отруйні, тому його з впевненістю можна назвати головним хижим плазуном України.
Характерною ознакою вужів, що відрізняє їх від інших змій - це наявність . . . . .
 

Панголіни - диво тваринного світу

ПанголінПАНГОЛІНИ - ДИВО ТВАРИННОГО СВІТУ!

Без будь-якого перебільшення цю тварину можна назвати однією із найцікавіших і наймиліших із тих, які мешкають в Азії. Мова йде про китайського ящіра, або як місцеві мешканці його називають - панголіна.

Панголін - представник плацентарних ссавців, який входить до родини Ящірових, яка своєю чергою налічує аж 7 близьких між собою видів. Незважаючи на назву "Ящір", панголіни не мають ніякого відношення до представників Рептилій, а лише в деякій мірі схожі на них ззовні. Тіло панголінів вкрите панциром, і має короткий хвіст.

На зріст вони не більші середньої домашньої собаки. Шкіра вкрита настільки щільними відростками, та жорстка, що навіть може шліфувати залізо і мідь. Нажаль саме з такою метою і полювали на панголінів раніше. Луски в кінці тулуба заввишки вдвічі більші, ніж ширші, і наприкінці дещо увігнуті. Їх поверхня більшою мірою гладенька. Розташовані вони у 11-13 повздовжніх рядів. Середній ряд складається . . . . .

Ґібралтар - єдине місце в Європі де живуть мавпи

ЄДИНЕ МІСЦЕ В ЄВРОПІ, ДЕ ЖИВУТЬ МАВПИ

У Європі є лише одне єдине місце, де мешкають мавпи - це Ґібралтар (британська колонія на півдні Піренейського півострова). Ці специфічні мавпи отримали назву маготів, або магрібських макак. Однак макаки в Ґібралтарі не є корінними мешканцями. Їх сюди завезли в Х столітті маври, які контролювали тоді майже ввесь Піренейський півострів. З того часу мавпи дуже добре тут прижилися, і навіть їх популяція тут процвітає.

Цікавим є той факт, що ці мавпи були навіть на військовій службі британської корони.

Гібралтарська колонія маготів перебувала під опікою британської армії, і пізніше Гібралтарського полку з 1915 до 1991 рік, який ретельно керував колонією, і спочатку складалася з єдиною зграї. Один чиновник був призначений контролювати їх добробут, і їх харчування було фінансоване зі скарбниці самої королеви Великобританії. Інформація про народження . . . . .