Панголіни - диво тваринного світу

ПанголінПАНГОЛІНИ - ДИВО ТВАРИННОГО СВІТУ!

Без будь-якого перебільшення цю тварину можна назвати однією із найцікавіших і наймиліших із тих, які мешкають в Азії. Мова йде про китайського ящіра, або як місцеві мешканці його називають - панголіна.

Панголін - представник плацентарних ссавців, який входить до родини Ящірових, яка своєю чергою налічує аж 7 близьких між собою видів. Незважаючи на назву "Ящір", панголіни не мають ніякого відношення до представників Рептилій, а лише в деякій мірі схожі на них ззовні. Тіло панголінів вкрите панциром, і має короткий хвіст.

На зріст вони не більші середньої домашньої собаки. Шкіра вкрита настільки щільними відростками, та жорстка, що навіть може шліфувати залізо і мідь. Нажаль саме з такою метою і полювали на панголінів раніше. Луски в кінці тулуба заввишки вдвічі більші, ніж ширші, і наприкінці дещо увігнуті. Їх поверхня більшою мірою гладенька. Розташовані вони у 11-13 повздовжніх рядів. Середній ряд складається на голові із 11 лусочок, на спинці і хвості - із 16 лусочок. А ще у панголінів дуже довгий язик, який має довжину до 33 сантиметрів.

ПанголінПанголіни живляться мурахами та термітами. Саме своїм довгим та липким язиком він їх "злизує" з мурашників та дерев. Довгі кігті використовує для розкопування нірок з термітами та мурахами. Ведуть парний спосіб життя. Від січня до березня у них з'являється по 1-3 дитинчат. Коли вони перебувають у норі, то зазвичай маскують вхід до неї таким чином, аби жоден звір чи людина не могли їх там знайти.

Живуть панголіни здебільшого на півострові Індостан (Індія, частково західний Пакистан), Бангладеш та острів Шрі-Ланка. Але чому ж його називають "Китайським" ящіром? Вся справа у прикрій помилці. Альфред Брем, який першим описав цю тварину, і повідав її європейцям, насправді ніколи її не бачив, і записував дані про неї від уст місцевого мешканця у Бірмі, який не дуже дружив з географією, і вказав Бремові місце, як Китай. Саме тому Альфред Брем записав цю тварину як "Китайський ящір", пізніше відомий як панголін. В 2019 році прокотилася хвиля масових вбивств панголінів, яких деякі місцеві мешканці звинуватили в поширені коронавірусу, однак жодних наукових доказів цьому немає.

Джерело: Kostyantyn Khimichenko