Осот городній

Осот городній — Sonchus oleraceus L.

Родина складноцвіті — Compositae

осот городнійЯк виглядає? Однорічна трав’яниста рослина 30—100 см заввишки. Стебло пряме, порожнинне. Рослина при пораненні виділяє молочно-білий сік. Листки чергові, матові, голі, дріб- новиїмчасто-зубчасті, зубці витягнуті в м’які колючки, нижні листки перистороздільні, крилатий черешок розширюється в стріловидну основу, що окутує стебло. Кошики на верхівці стебла та його розгалужень зібрані в зонтиковидні щитки; квітки в них двостатеві, язичкові, жовті. Цвіте в червні — вересні.

Де росте? На вогких луках, як бур’ян на полях і городах, при дорогах. Поширений в Карпатах, на Розточчі-Опіллі і в Лісостепу (на Правобережжі).

Що й коли збирають? Цілу рослину, під час цвітіння.

Коли застосовують? При простудах, болях у сечовому міхурі і його каменях, при жовтяниці, кровохарканні, проти глистів. Готують у вигляді чаю. На 1 склянку окропу беруть 1 столову ложку трави осоту і настоюють 10 хвилин. П’ють 1 склянку натщесерце і 1 ввечері, ковтками.

При геморої в 1 л води варять 2—5 хвилин 1 повну жме­ню рослини і відвар додають до сидячої ванни (прохолодні ванни по 15—20 хвилин приймають тричі на тиждень).

На побиті рани прикладають потовчені свіжі листки (кровоспинна дія).

***** Вы затеяли строительство? Отлично, но возникает множество вопросов о материалах.. Могу сказать однозначно, строительство домов из пеноблоки имеет огромное количество преимуществ. Пеноблоки применяются в жилом, гражданском и промышленном строительстве для возведения стен и теплоизоляционных работ. Если вы проводите строительные работы самостоятельно, то лучше предварительно проконсультируйтесь со специалистами перед покупкой пенобетонных блоков.

В.В.Кархут, Ліки навколо нас, Видавництво "Здоров'я", Київ, 1973
Попередження: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем

Розділ сайту: