Перу

Перу, Республіка Перу — держава на заході Південної Америки. Пло­ща 1285,2 тис. км2. Населення 25,6 млн людей (2000), бл. 1/2 —індіанці кечуа і аймара, інші — іспаномовні перуанці. Міське населення 70,1 % (1993). Офіційні мови — іспанська і кечуа. Віруючі — головним чином католики. Адміністративно-територіальний поділ: 25 департаментів. Сто­лиця — Ліма. Глава держави — президент. Законодавчий орган — Де­мократичний установчий конгрес.

На заході, вздовж берега Тихого океану, вузька смуга пустинних бере­гових рівнин (Коста). Східніше — гірський пояс Анд (Сьєрра), висотою до 6768 м (г. Уаскаран). На сході — Амазонська низовина (Сельва), що пере­ходить на півдні в передгірну рівнину (Монтанья). Середньомісячні тем­ператури на узбережжі 15—25 °С, в Андах, на плоскогір'ях від 5 до 16 °С, на рівнині 24—27 °С. Опадів від 700 до 3000 мм на рік. На західних схилах Анд — рідкі чагарники, кактуси; на внутрішніх плоскогір'ях, на півночі і сході — високогірні тропічні степи, на південному сході — напівпустелі. На східних схилах Анд і на рівнинах Сельви — вологі вічнозелені ліси. З річок найбільша — Амазонка, з озер — Тітікака. Національні парки Ману, Серрос-де-Амотане та інші; кілька резерватів.

Cпециализированный интернет-портал по электрооборудованию и электротехнике. Здесь Вы можете купить электродвигатель.

Перу — аграрна країна з розвиненою гірничою і обробною промисло­вістю, що розвивається. Частка в ВВП (1994, %): гірничодобувна проми­словість 8, обробна промисловість 22, сільське і лісове господарство 14. Основні товарні культури: бавовник (переважно довговолокнистий), цу­крова тростина, кава, какао. Пасовищне тваринництво. Розводять вели­ку рогату худобу, свиней, овець, лам. Лісозаготівлі. Улов риби 11,6 млн метрич. т (1994), головним чином сардини, анчоуси. Риба використову­ється в основному для виробництва рибного борошна. Головні галузі гір­ничодобувної промисловості (1992, тис. т): видобуток руд цинку (602), свинця (194), міді (369), залізняку, срібла (1,6; одне з провідних місць в світі), золота, нафти. Виробництво електроенергії 16,8 млрд кВт*год (1995), св. 3/4 — на гідроелектростанціях. Харчова, головним чином рибна про­мисловість; кольорова і чорна металургія, нафтопереробна, хімічна, тек­стильна промисловість. Довжина (1993, тис. км) залізниць 2,1, автошля­хів 71,4 (1996). Головний морський порт — Кальяо. Експорт: продукція гірничодобувної і металургійної промисловості, нафта і нафтопродукти, рибне борошно, кава, бавовна, цукор. Основні зовнішньоторгівельні пар­тнери: США, Японія, Німеччина. Грошова одиниця — інті (з 1986 p.).

Розділ сайту: