Виникнення стихійних гідрометеорологічних явищ та пов'язаних з ними ускладнень або НС можливе в будь-якому регіоні, але найбільш уразливими можуть бути АР Крим (18% від усіх стихійних метеорологічних явищ місяця, переважають сильні дощі), Закарпатська, Івано-Франківська, Херсонська області (по 9-15 %, переважають сильні дощі та вітер). Найменш небезпечними є Житомирська, Рівненська, Сумська, Хмельницька та Чернігівська області (по 0,3-0,9% явищ).
Ускладнення господарської діяльності (енергетика, комунальне господарство, агропромисловий комплекс), надзвичайні ситуації гідрометеорологічного характеру у вересні 2013 року найбільш вірогідно можуть спостерігатися внаслідок:
- комплексної дії сильного дощу в поєднанні з вітром;
- окремих локальних злив, коли через утворення надлишкового місцевого поверхневого стоку не виключені підтоплення низинних територій та окремих об'єктів (особливо при незадовільній роботі систем водовідведення);
- ураження блискавкою людей або будівель під час гроз;
- високої пожежної небезпеки в природних екологічних системах, що є одним з можливих чинників виникнення лісових або степових пожеж.
Загальна кількість НС природного характеру у вересні поточного року скоріш за все буде на рівні 3 - 8 випадків, а за ризиком виникнення НС природного характеру найбільш уразливими можуть бути АР Крим, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Чернівецька, Одеська, Херсонська, Кіровоградська, Донецька та Миколаївська області.
Аналіз НС природного характеру показує, що середня місячна кількість НС у вересні (9,6) менша порівняно з серпнем та є меншою за середньомісячну кількість НС за рік (10,8). Мінімальна кількість НС (2) зареєстрована у 2011 році, а максимальна (27) - у 1998 році.
Середня температура повітря за місяць становить від 12 градусів тепла на північному сході України до 19 градусів на Південному березі Криму.
Середня кількість опадів за місяць становить 27- 62 мм, в Карпатах та на Закарпатті 71-125 мм.
У вересні, у порівнянні з серпнем, збитки від НС природного характеру значно зменшуються (у 12,3 рази), до того ж, протягом 1997-2012 років 10 областей України не зазнавали помітних втрат від НС природного характеру). В цілому матеріальні втрати у вересні склали понад 30 млн. гривень (переважна більшість цих втрат припадає на 2007 рік), що є одним з найменших показників серед усіх місяців року.
У вересні 2013 року загроза виникнення небезпечних геологічних явищ невелика, але зберігається ймовірність виникнення зсувів в гірських регіонах країни та в межах промислово-міських агломерацій Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Донецької областей та АР Крим.
У вересні 2013 року існує висока вірогідність виникнення НС, через отруєння людей (особливо харчові), а також інфекційних захворювань у будь-якому регіоні країни.
Підвищена пожежна небезпека в природних екосистемах можлива на півдні та південному сході держави.