17 вересня - День працівників цивільного захисту України (День рятівника)
Опубліковано admin чт, 17 вересня 2020р.День працівників цивільного захисту України (День рятівника)
День працівників цивільного захисту України (День рятівника)
Рятувальники ДСНС України застерігають: випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем є причиною масштабних торф’яних пожеж!
Цього року в Україні кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася у 1,4 рази, кількість загорянь у лісових масивах зросла у 1,8 разів, а на торфовищах – у 4 рази. Рятувальники ДСНС України продовжують ліквідовувати загоряння торфовищ на території України. Наразі триває горіння торфу у Волинській, Київській, Чернігівській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій, Сумській та Житомирській областях.
Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем та умисні підпали.
Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.
Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре закликає вас, шановні громадяни, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень. Застосування відкритого вогню в лісових масивах суворо забороняється.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь . . . . .
За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла, посушлива погода. Таким чином на значній території держави рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок - 4-5 класу.
Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі у екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.
Варто пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
- заїзд на територію . . . . .
Погодні умови в Україні суттєво поліпшилися, і до кінця тижня температура повітря поступово підвищуватиметься.
«Уже вчора на території України значно потеплішало. 7 жовтня максимальна температура по всій країні ставитиме +12…+17 °С, на Закарпатті – +18…+20 °С, лише у східних та південних областях ще затримається холодне повітря, і температура становитиме +5…+10 °С», – повідомив під час брифінгу директор Українського Гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
За його словами, протягом найближчих днів тепле повітря пошириться на всю територію України. Температурний режим вирівняється, показники термометрів підвищаться і становитимуть +12…+18 °С, на території західних та південних областей – +18…+20 °С. Нічна температура на початку тижня сягатиме +1…+6 °С, потім підвищиться до +4…+10 °С.
Як відзначив Микола Кульбіда .....
Виникнення стихійних гідрометеорологічних явищ та пов'язаних з ними ускладнень або НС можливе в будь-якому регіоні, але найбільш уразливими можуть бути АР Крим (18% від усіх стихійних метеорологічних явищ місяця, переважають сильні дощі), Закарпатська, Івано-Франківська, Херсонська області (по 9-15 %, переважають сильні дощі та вітер). Найменш небезпечними є Житомирська, Рівненська, Сумська, Хмельницька та Чернігівська області (по 0,3-0,9% явищ).
Ускладнення господарської діяльності (енергетика, комунальне господарство, агропромисловий комплекс), надзвичайні ситуації гідрометеорологічного характеру у вересні 2013 року найбільш вірогідно можуть спостерігатися внаслідок:
.....
Люди повинні усвідомлювати, що жодна держава у світі, навіть з найбагатшою економікою, не здатна розмістити біля кожного водоймища в країні по рятувальній станції. Наскільки б гарно не працювали рятувальні підрозділи, про свою безпеку повинні у першу чергу дбати самі громадяни, адже порушення правил безпечної поведінки – це основна причина всіх надзвичайних ситуацій, тим паче якщо мова іде про водні об’єкти. На цьому у четвер під час гарячої телефонної лінії наголосив заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Микола Чечоткін.
«Утримання пляжів та рятувальники на них – це сфера компетенції місцевих органів влади. Державна служба України з надзвичайних ситуацій має свої водолазні пости і у випадку необхідності може залучатися для надання допомоги громадянам. Але треба розуміти, що такої кількості людей, щоб виставити пости на всіх, навіть найменших озерцях поблизу віддалених сіл, просто немає. Здебільшого люди тонуть якраз у таких водоймах, де плавання заборонене. Небезпека полягає у тому, що люди ...
Протягом минулого тижня на території України загалом утримувалася спекотна погода. Середньодобова температура повітря у більшості регіонів була вищою від норми на 3-5 градусів.
«На більшій частині території показники стовпчиків термометрів перевищували +30 °С, подекуди з максимальним підвищенням до +37 °С. Унаслідок цього у східних, центральних та південних регіонах України утримувався високий 5 клас пожежної небезпеки. Високим він залишиться у більшості регіонів, крім західних областей, і протягом поточного тижня», – розповів під час брифінгу директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.
За його словами, до кінця цього і на початку наступного тижня на території України буде утримуватись нестійкий характер погоди. У західних, північних і частково центральних областях у другій половині дня проходитимуть сильні зливи, подекуди з градом і шквалистим посиленням вітру. Кількість опадів за цей період може досягти в окремих пунктах місячної норми. Найменше їх очікується на півдні та сході, а також у Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській та Полтавській областях, де дощів буде значно менше.