пожежа

Випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем є причиною масштабних торф’яних пожеж!

Рятувальники ДСНС України застерігають: випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем є причиною масштабних торф’яних пожеж!

Цього року в Україні кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася у 1,4 рази, кількість загорянь у лісових масивах зросла у 1,8 разів, а на торфовищах – у 4 рази. Рятувальники ДСНС України продовжують ліквідовувати загоряння торфовищ на території України. Наразі триває горіння торфу у Волинській, Київській, Чернігівській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій, Сумській та Житомирській  областях.

Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем та умисні підпали.

 

Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре закликає вас, шановні громадяни, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень. Застосування відкритого вогню в лісових масивах суворо забороняється.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь . . . . .

Рятувальники закликають громадян дотримуватися заходів пожежної безпеки в лісовій місцевості

    Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Це викликає серйозне занепокоєння в працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

    Тож, шановні громадяни, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також, небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною . . . .  .

Пожежа на автотрасі в селі Грушвиця (Відео)

14 червня близько 07:00 години до оперативно-диспетчерської служби Головного управління ДСНС у Рівненській області надійшло повідомлення про пожежу в с. Грушвиця Рівненського району. Дозвонювачі розповіли, що в селі перед мостом траси Київ-Чоп палає вантажний автомобіль.

За викликом виїхали три чергові відділення рятувальників та оперативна група Головного управління ДСНС України у Рівненській області. На час прибуття вогнеборців до місця події вантажний автомобіль «РЕНО-ПРЕМІУМ» з причепом повністю був охоплений полум’ям. Спостерігалися поодинокі вибухи бочок, що перевозила вантажівка.