випалювання трави

Випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем є причиною масштабних торф’яних пожеж!

Рятувальники ДСНС України застерігають: випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем є причиною масштабних торф’яних пожеж!

Цього року в Україні кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася у 1,4 рази, кількість загорянь у лісових масивах зросла у 1,8 разів, а на торфовищах – у 4 рази. Рятувальники ДСНС України продовжують ліквідовувати загоряння торфовищ на території України. Наразі триває горіння торфу у Волинській, Київській, Чернігівській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій, Сумській та Житомирській  областях.

Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем та умисні підпали.

 

Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре закликає вас, шановні громадяни, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень. Застосування відкритого вогню в лісових масивах суворо забороняється.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь . . . . .