ДСНС України у Рівненській області

На Рівненщині найвищий 5-й рівень пожежної небезпеки!

На Рівненщині найвищий 5-й рівень пожежної небезпеки! У зв'язку з цим рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу; розводити багаття у лісі та лісопосадках; заїжджати автомобілем до лісу; палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; залишати у лісі . . . . .

17 вересня - День працівників цивільного захисту України (День рятівника)

День працівників цивільного захисту України (День рятівника)

У підписаному 27.08.04 Президентом України Указі № 1010/2004 «Про день працівників цивільного захисту», відзначено значний внесок пожежників і аварійно-рятувальних формувань і служб у справі захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Надалі, згідно Указу Президента Укрїни № 830 від 12 вересня 2008 року цей День став мати назву "День рятівника".
Завдання, які стоять перед національними службами цивільної оборони більшості країн світу, пов’язані сьогодні переважно з проблемами мирного часу, що дозволяє говорити саме про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону.
Відбулася об’єктивна . . . . .

 

Про небезпеку тонкої криги! Бережіть себе!

Тонкий лід не сумісний з життямОстаннім часом, через постійно мінливу температуру, на річках та озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив, який становить особливу небезпеку для всіх відвідувачів водойм.

Так, з початку року рятувальники зафіксували вже 60 випадків загибелі на водних об'єктах країни.

Саме тому, з метою попередження нещасних випадків, рятувальники вирушають у профілактичні рейди замерзлими річками та озерами, під час яких закликають громадян не виходити на тонку кригу.

Зокрема, 7 лютого у селі Старе Село Сумської області, місцеві надзвичайники відвідали річку Псел, де щодня збираються десятки любителів зимової ловлі риби. Фахівці ДСНС навели присутнім громадянам невтішну статистику щодо загибелі людей на водних об’єктах області та розповіли . . . . .

В Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації

10 серпня в Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації. В зустрічі з журналістами прийняли участь керівники служб ГУ ДСНС, працівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного центру з гідрометеорології.

 

В ході прес-конференції журналістів проінформували про найбільш актуальне питання сьогоднішнього дня – пожежі в екосистемах, а саме: випалювання сухої трави, спалювання післяжнивних залишків, пожежі на торфовищах та лісових масивах, які несуть серйозну загрозу як мешканцям області так і навколишньому середовищу.

 

Зокрема, начальник оперативно-координаційного центру Головного управління підполковник служби цивільного захисту Богдан Данилюк розповів присутнім, що, незважаючи на спекотну погоду, люди спалюють суху рослинність, сміття та стерню, залишаючи не загашеними багаття в межах лісових масивів та населених пунктів. Це призводить до поширення вогню на великі площі, створюючи суттєву загрозу для розташованих поруч . . . . .

Рятувальники закликають громадян дотримуватися заходів пожежної безпеки в лісовій місцевості

    Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Це викликає серйозне занепокоєння в працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

    Тож, шановні громадяни, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також, небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною . . . .  .

Ожеледиця та ризик травмуваня

Як зменшити ризик травмувань при ожеледиці:

Перед виходом з будинку змайструйте на підошви взуття «льодоступи» (прикріпіть шматок поролону або лейкопластиру і натріть піском). Людям похилого віку та вагітним жінкам краще в такі дні не виходити на вулицю або брати з собою палицю з гумовим наконечником чи шипом.

Руки повинні бути вільними. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Не тримайте руки в кишенях. Уникайте прогулянок поряд із проїжджою частиною, адже можна впасти та вилетіти на дорогу.