В Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації

10 серпня в Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулася прес-конференція з представниками центральних та обласних засобів масової інформації. В зустрічі з журналістами прийняли участь керівники служб ГУ ДСНС, працівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного центру з гідрометеорології.

 

В ході прес-конференції журналістів проінформували про найбільш актуальне питання сьогоднішнього дня – пожежі в екосистемах, а саме: випалювання сухої трави, спалювання післяжнивних залишків, пожежі на торфовищах та лісових масивах, які несуть серйозну загрозу як мешканцям області так і навколишньому середовищу.

 

Зокрема, начальник оперативно-координаційного центру Головного управління підполковник служби цивільного захисту Богдан Данилюк розповів присутнім, що, незважаючи на спекотну погоду, люди спалюють суху рослинність, сміття та стерню, залишаючи не загашеними багаття в межах лісових масивів та населених пунктів. Це призводить до поширення вогню на великі площі, створюючи суттєву загрозу для розташованих поруч житлових будинків, лісових масивів та населених пунктів.

 

Лише за останній тиждень внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сухої трави та стерні в області зареєстровано 77 пожеж, внаслідок яких загинуло 2 громадян та 3 травмовано. Побічні збитки склали десятки тисяч гривень.

 

5 серпня у Млинівському районі внаслідок спалювання сухої стерні отримала опіки понад 60% тіла 71-річна жінка, яка на наступний день померла у лікарні. Громадянка 1978 року народження, допомагаючи старенькій бабусі гасити неконтрольоване полум’я, отримала опіки руки І-ІІ ступенів.

 

7 серпня надійшло повідомлення про пожежу у селі Підлужне Костопільського району. Під час огляду місця пожежі було виявлено обгорівше тіло чоловіка, 1957 року народження. Зі слів очевидців, загиблий чоловік спалював на присадибній ділянці стерню та суху траву.

 

Підрозділи пожежно-рятувальної служби реагують на кожен виклик, що надходить на лінію «101», пов'язаний з горінням сухостою. Проте варто відзначити, що кожен такий виїзд завдає чималих матеріальних втрат пожежно-рятувальній службі. Адже кожен виїзд за сигналом «тривога» - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального.

Під час прес-конференції також обговорювалося питання стану пожежної безпеки в лісових масивах Рівненської області. Заступник начальника відділу охорони та захисту лісу облуправління лісового та мисливського господарства Віктор Глущик наголосив присутнім, що 50 відсотків усіх лісових пожеж припадають саме на літній період і трапляються вони нерідко з вини людей.

 

Зважаючи на невтішні метеорологічні прогнози, протягом наступного тижня в області спостерігатиметься надзвичайно висока пожежна небезпека. Тому, співробітники ДСНС звернулися до журналістів найчастіше висвітлювати у ЗМІ звернення Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки під час перебування в лісопарковій зоні, а також приймати участь у рейдових перевірках екосистем, які постійно проводять рятувальники з працівниками лісової охорони.

Підбиваючи підсумки, рятувальники щиро подякували присутнім журналістам за активну взаємодію в інформаційно-роз’яснювальній роботі та висвітлення усіх аспектів діяльності пожежно-рятувальної служби.

 

 

ГУ ДСНС України

у Рівненській області

 

Розділ сайту: