Районування суходолу Антарктиди

Антарктида поділяється на дві великі частини, що істотно розрізню­ються за геологічною будовою і особливостями рельєфу. Східна Антарк­тида займає велику частину материка і має форму майже правильного півкола. На суходолі її обмежують Трансантарктичні гори, що тягнуться від мису Адердо Землі Котса. Східна Антарктида знаходиться приблизно між 170° сх. д. і 30° зах. д. Західна Антарктида має набагато меншу площу, і значну її частину займає Антарктичний п-ів. На заході від Гринвіцького меридіана (0°) між 10° і 35° зах. д. тягнеться Земля Котса. У південній частині моря Уедделла розташовані шельфові льодовики Фільхнера і Ронне, що примикають до Землі Едіт Ронне. На заході від цього району між 60° і 110° зах. д. лежить Земля Елсуерта. У цьому секторі багато окремих гірських вершин — нунатаків, що підносяться над поверхнею льоду, а вища точка Антарктиди — масив Вінсон (4897 м) приурочений до хребта Сентінел. Більш на схід за Землю Елсуерта розташований Антарктичний п-ів, а далі на захід — Земля Мері Берд.

На заході від Землі Мері Берд тягнеться великий шельфовий льо­довик Росса, який виходить до моря Росса. Антарктичний п-ів і Земля Мері Берд утворюють відособлену область Антарктиди, оскільки пі­дошва льодовикового щита між льодовиками Ронне і Росса прогнута нижче від рівня моря. Якби тут розтанув весь лід, Земля Мері Берд відділилася б протокою від іншої Антарктиди. На заході від моря Росса розташована Земля Вікторії, край величних льодовиків, що спуска­ються до моря з гір висотою 3000—4500 м. Земля Вілкса, розташована між 150° і 90° сх. д., займає приблизно 1/5 всієї площі Антарктиди. Тут вивідні і шельфові льодовики утруднюють пересування дослідницьких загонів. У морі недалеко від берега навпроти Землі Вілкса знаходиться Південний магнітний полюс. Його приблизні координати 65° пд. ш. і 140° сх. д. Квадрат між 0° і 90° сх. д. включає Землю Королеви Мод, Землю Ендербі, Берег Робертсона і Американську височину.

Антарк­тичні моря Росса, Уедделла, Белінсгаузена і Амундсена мають зручні підходи до материка.

===========
Предлагаемая программа предназначена для обучения по предмету «Сольфеджио» обучающихся в детской школе искусств. Настоящая сольфеджио программа разработана на основе Типовой программы по сольфеджио и Типовых учебных планов, в соответствии с ФГТ. Предмет «Сольфеджио»  является учебной дисциплиной, ставящей своей целью развитие музыкального слуха у обучающихся.

Розділ сайту: