Тихий океан, як правило, поділяють на дві області — Північну і Південну, що межують на екваторі. Деякі фахівці вважають, що краще провести межу по осі екваторіальної протитечії, тобто приблизно по 5° пн.ш.
Раніше акваторію Тихого океану поділяли на три частини: північну, центральну і південну, межами між якими служили Північний і Південний тропіки. Окремі райони океану, розташовані між островами або виступами суходолу, мають свої назви. До найбільш великих акваторій Тихоокеанського басейну відносяться Берингове море на півночі; затока Аляска на північному сході; затоки Каліфорнійська і Теуантепек на сході, біля берегів Мексики; затока Фонсека біля берегів Сальвадору, Гондурасу і Нікарагуа і трохи південніше — Панамська затока. Біля західного узбережжя Південної Америки є усього декілька невеликих заток, наприклад, Гуаякіль поблизу берегів Еквадору.
У західній і південно-західній частинах Тихого океану численні великі острови відділяють від основних акваторій безліч міжостровних морів, таких як Тасманове море на південному сході від Австралії і Коралове море біля її північно-східного узбережжя; Арафурське море і затока Карпентарія на півночі від Австралії; море Банда на півночі від о. Тимор; море Флорес північніше однойменного острова; Яванське море на півночі від о. Ява; Сіамська затока між півостровами Малакка і Індокитай; затока Бакбо (Тонкінська) біля берегів В'єтнаму і Китаю; Макасарська протока між островами Калімантан і Сулавесі; моря Молуккське і Сулавесі відповідно на сході і півночі від о. Сулавесі; нарешті, Філіппінське море на сході від Філіппінських о-вів.
Особливим районом на південному заході північної половини Тихого океану є море Сулу в межах південно-західної частини Філіппінського архіпелагу, де також є безліч невеликих заток, бухт і напівзамкнутих морів (наприклад, моря Сибуян, Мінданао, Вісаян, бухта Маніла, затоки Ламон і Лейте). Біля східного берега Китаю розташовані Східно-Китайське і Жовте моря; останнє утворює на півночі дві затоки: Бохайвань і Західно-Корейську. Японські о-ви відділені від п-ова Корея Корейською протокою. У цій же північно-західній частині Тихого океану є ще кілька морів: Внутрішнє Японське море серед південних Японських о-вів; Японське море на заході від них; північніше знаходиться Охотське море, що сполучається з Японським морем Татарською протокою. Ще далі на північ, безпосередньо на півдні від п-ова Чукотка, знаходиться Анадирська затока.