Ролики: розвага для дітей та дорослих

Влітку молодь багато часу проводить на вулиці. Катання на роликах є однією з найпопулярніших форм відпочинку, адже одночасно можна гуляти на свіжому повітрі, активно тренувати практично все тіло і веселитися з друзями. Однак улюблене захоплення не завжди безпечне. Правильне спортивне спорядження і обережність допоможуть уникнути багатьох неприємностей.

Роллінг (катання на роликах) – це не тільки поширена форма відпочинку, а й справжній вид спорту. Останнім часом популярність роликів настільки зросла, що навіть 3-4-річні малюки стають на роликові ковзани. Цей вид відпочинку не тільки розвиває координацію рухів, витривалість, швидку реакцію, гармонійно розвиває всі м'язи, але й сприяє загальному зміцненню організму.

Однак цей вид спорту досить небезпечний. Найбільше травм при катанні на роликах зазнають: кисть руки (35%), лікоть (20%), коліно (20%), передпліччя (12%), плече (10%), гомілка (6%), череп ( 5%), спина (5%), стопа (4 %).

При виборі роликів зверніть увагу на те, щоб черевики були легкими, міцними, з хорошою вентиляцією. Намагайтесь вибрати модель, у якій нога не буде бовтатися. Сам чобіток не повинен бути м’яким. Звичайно, у нас м’якість асоціюється завжди з комфортом, але це не той випадок.

Краще вибирати ролики з м'якими, поліуретановими колесами, вони створюють комфортне і безпечне катання на нерівному асфальті.

Необхідно прискіпливо ставитися до вибору підшипників, адже це - найважливіша деталь роликових ковзанів. Саме від їх якості залежать швидкість катання, міцність і термін експлуатації самих роликів.

Для захисту необхідні наколінники, налокітники, рукавички, шолом, спеціальні шкарпетки. Варто враховувати, що будь-який захист розрахований лише на одне падіння.

Правила безпеки при катанні на роликах такі:

  • Ні в якому разі не кататися на проїжджій частині вулиці, навіть якщо вона здається вам порожньою.
  • Краще починати кататися на спеціалізованих майданчиках у парках під наглядом інструктора.
  • Навчіться правильно падати: ні за яких обставин не можна падати назад, в цьому випадку основний удар припаде на голову. Якщо рівновагу втрачено, потрібно обхопити коліна і постаратися впасти на бік.
  • Не катайтеся по мокрій поверхні, нерівному асфальту, траві, по калюжам та піску – роликові колеса можуть прослизати і виходити з-під контролю.
  • Навіть у спекотні дні краще одягнути спортивний костюм з довгими рукавами – у разі падіння це врятує руки і ноги від саден.
  • Не економте кошти при покупці захисту.
  • Перевіряйте технічний стан ковзанів перед кожним катанням. Варто подбати про безпеку і тоді розвага принесе лише задоволення.

Інна Сливінська,
методист обласного методичного кабінету
БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД
Рівненської області

***** За пять лет стремительного и успешного развития мы зароботали авторитет и доверие наших клиентов. Мы предлагаем разнообразную технику от мотокосы, мотоблока до высокотехнологичесских систем. В период отопительного сезона предлагаемые нами печи bullerjan стали очень популярными, поскольку очень эфективны и экономны, а это 2 основных требования современности.

Розділ сайту: