НМЦ та БЖД Рівненської області

Йододефіцит та його профілактика

Харчування є важливою фізіологічною потребою організму, від якої в значній мірі залежить стан здоров’я людини. Повноцінне харчування визначається не тільки енергетичною цінністю їжі, збалансованістю раціону за білками, жирами та вуглеводами, але й забезпеченістюмікронутрієнтами - вітамінами та мікроелементами. Дефіцит навіть одного з них здатен викликати порушення обміну речовин. Мікроелементи поряд з вітамінами беруть участь у метаболічних процесах шляхом активації ферментів, гормонів, вітамінів та ряду білків. Встановлено, що більшість ферментів для прояву своєї активності потребують наявності мікроелементів, в іншому разі вони взагалі неактивні. 

Мікронутрієнти належать до незамінних речовин їжі. Вони необхідні людині в будь-якому віці: дитячому і підлітковому, дорослому та похилому, але найбільш чутливі до розвитку мікроелементної недостатності плід, діти, жінки під час вагітності та годування груддю, люди похилого віку.

Мікроелементи, не синтезуються в організмі і мають надходити з їжею в незначній кількості — в міліграмах, а для деяких з них — в мікрограмах. Здатність накопичувати "про запас" мікроелементи в організмі відсутня, тому вони мають надходити регулярно, в повному наборі та кількості, що відповідає фізіологічним потребам організму людини. Дефіцит кожного з них має значення для людини, але, як показують численні дослідження вчених України, Білорусі, Росії та інших країн, у теперішній час найбільш тяжкі наслідки для здоров’я критичних груп населення має дефіцит заліза, йоду, селену, цинку та міді.

За останніми дослідженнями . . . . .

День працівників цивільного захисту України (День рятівника)

У підписаному 27.08.04 Президентом України Указі № 1010/2004 «Про день працівників цивільного захисту», відзначено значний внесок пожежників і аварійно-рятувальних формувань і служб у справі захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Надалі, згідно Указу Президента Укрїни № 830 від 12 вересня 2008 року цей День став мати назву "День рятівника".
Завдання, які стоять перед національними службами цивільної оборони більшості країн світу, пов’язані сьогодні в основному з проблемами мирного часу, що дозволяє говорити саме про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону.
Відбулася об’єктивна переорієнтація більшості національних та міжнародних організацій від завдань військового характеру до реагування на надзвичайні ситуації мирного часу в разі їх виникнення.
Українські рятувальники відзначають своє професійне свято 17 вересня.

Захищати Батьківщину та її громадян від пожеж та надзвичайних подій завжди було благородною справою. Рятувальники – представники однієї з найблагородніших професій, щомиті готові вступити у двобій з небезпекою.

Здатність відгукнутись на прохання про порятунок не по наказу, а за покликом серця, було і є визначальною складовою . . . . .

Ролики: розвага для дітей та дорослих

Влітку молодь багато часу проводить на вулиці. Катання на роликах є однією з найпопулярніших форм відпочинку, адже одночасно можна гуляти на свіжому повітрі, активно тренувати практично все тіло і веселитися з друзями. Однак улюблене захоплення не завжди безпечне. Правильне спортивне спорядження і обережність допоможуть уникнути багатьох неприємностей.

Роллінг (катання на роликах) – це не тільки поширена форма відпочинку, а й справжній вид спорту. Останнім часом популярність роликів настільки зросла, що навіть 3-4-річні малюки стають на роликові ковзани. Цей вид відпочинку не тільки розвиває координацію рухів, витривалість, швидку реакцію, гармонійно розвиває всі м'язи, але й сприяє загальному зміцненню організму.

Однак цей вид спорту досить небезпечний. Найбільше травм при катанні на роликах зазнають: кисть руки (35%), лікоть (20%), коліно (20%), передпліччя (12%), плече (10%), гомілка (6%), череп ( 5%), спина (5%), стопа (4 %).