Сонячна енергія стала ефективнішою

Цей рік став проривним для розвитку сонячної енергетики.
У листопаді в США почала працювати найбільша в світі сонячна електростанція Topaz потужністю 550 мегават. Інженери встановили на Каліфорнійських рівнинах 9000000 сонячних панелей на площі близько 25 квадратних кілометрів. Вартість проекту склала $ 2,5 млрд. Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу оголосили, що досягли 40,4-го ККД, оснастивши вже наявні у продажу сонячні батареї дзеркалами і фільтрами, що знижують втрати енергії.
Правда, трохи раніше інженери німецького Інституту сонячної енергетики Фраунгофера перевищили цей показник, добившись 44,7 ефективності, пише 'Деловая столица'.
У Нідерландах з'явилася перша у світі велосипедна доріжка з сонячних панелей. В ході будівельних робіт була відкрита 70-метрова ділянка дороги, яка є частиною проекту SolaRoad по створенню енергопродукуючої дороги загального користування.
А дослідники з Університету Шеффілда створили особливі поглинаючі сонячне світло клітини на основі речовини перовскита. Такі клітини можна наносити за допомогою розпилювання на поверхні будь-якої площі, що дозволить значно спростити виробництво сонячних панелей. Американські і японські інженери також представили багатообіцяючі проекти з видобутку сонячної енергії з космосу.
Ключові слова: 
Розділ сайту: