сонячна енергія

Сонячна енергія стала ефективнішою

Цей рік став проривним для розвитку сонячної енергетики. 
У листопаді в США почала працювати найбільша в світі сонячна електростанція Topaz потужністю 550 мегават. Інженери встановили на Каліфорнійських рівнинах 9000000 сонячних панелей на площі близько 25 квадратних кілометрів. Вартість проекту склала $ 2,5 млрд. Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу оголосили, що досягли 40,4-го ККД, оснастивши вже наявні у продажу сонячні батареї дзеркалами і фільтрами, що знижують втрати енергії. 
Правда, трохи раніше інженери німецького Інституту сонячної енергетики Фраунгофера перевищили цей показник . . . . 

Сонячна енергія

У сонячної енергії є дві основні переваги. По-перше, її багато і вона відноситься до енергоресурсів, що відновлюються: тривалість існування Сонця оцінюється приблизно в 5 млрд років. По-друге, її використання не спричиняє небажаних екологічних наслідків. Однак використанню сонячної енергії заважають деякі труднощі. Хоча кількість цієї енергії величезна, вона безконтрольно розсіюється.

Щоб отримувати велику кількость енергії, потрібні колекторні поверхні великої площі. Крім того, виникає проблема нестабільності енергопостачання: сонце не завжди світить. Навіть у пустелях, де переважає безхмарна погода, день зміню­ється на ніч. Отже, необхідні накопичувачі сонячної енергії.

Випромінювання Сонця

 Сонце, випромінювання сонця         Основним джерелом енергії майже для усіх процесів та явищ, що відбуваються в атмосфері Землі і на її поверхні, є промениста енергія Сонця. Енергія, яку випромінює Сонце, називається сонячною радіацією. Майже вся сонячна радіація, що надходить на Землю, перетворюється на тепло. Сонячні промені поширюються зі швидкістю 3·105 км/с досягають поверхні Землі через 8 хвилин.

          На верхню межу атмосфери надходить потік радіації 1,7·1017 Вт/м2. Це в сотні тисяч разів більше, ніж потрібно людству. На кожен квадратний кілометр земної поверхні щорічно надходить 4,27·1016 Дж. Щоб одержати таку кількість тепла потрібно спалити понад 400 тис т. кам’яного вугілля. За 1,5 доби Сонце дає Землі стільки ж енергії, скільки дають електростанції усіх країн протягом року. Такі великі витрати променистої енергії Сонцем поповнюються в результаті термоядерних реакцій перетворення водню в гелій в середині світила.

          Порівняно із сонячною радіацією інші джерела ...