В далекому 1912 році у лісовому масиві, що належав на той час найвпливовішій єврейській родині Оренштейнів, був заснований один із найстаріших природних шедеврів Центральної Європи - Сторожинецький дендропарк (Чернівецька область). Окрім ландшафтних дизайнерів, до створення парку долучилися і звичайні відвідувачі. Нині це місце називають "Алеєю Дружби". У 1945 році на основі парку було створено навчальний заклад – лісовий коледж, що визначило його подальший розвиток. Садибну будівлю зайняв адміністративний корпус коледжу.
За більш як столітнє існування, у парку парку зібрано колекцію із понад тисячі видів: дерева, чагарники, декоративні рослини, квіти, з яких 70% - екзотичні. Асортимент родів та видів постійно збільшується і омоложується, адже працівники парку обмінюються насінням і посадковим матеріалом із більш ніж 170 країнами світу.
Цвітіння у Сторожинецькому дендропарку практично безперервне. Тут буяють квіти від ранньої весни, і до початку зими: сирійські троянди-гібіскуси, альпійські айстри, а в листопаді розквітають гамамеліси - "чарівні горіхи". Гордість заповідника - найбільша колекція кизильнику: чорно-, і червоноплоді, вічнозелені, тощо.
На території парку є два ставки, ботанічний майданчик, розсадник і вольєри з не менш екзотичною фауною (цесарки, пави, фазани, сарни). На найвищій точці парку вже шостий рік росте Тарасова верба (паросток верби, привезеної із Казахстану, і взятий із тієї самої верби, яку посадив Тарас Шевченко у засланні).
Джерело: Природничо-географічне товариство