Сніг

Сніг

Джерело снігового покриву — сніжинки. Вони утворюються в холод­них шарах тропосфери внаслідок конденсації вологи на частинках пилу, солей, спорах і пилку рослин, які літають у повітрі. Опускаючись на Землю через шари повітря з різною температурою і вологістю, сніжинки змінюються: ростуть, злипаються, дробляться. Внаслідок цього виникає незліченна різноманітність форм сніжних кристалів.

Зараз існує декілька чудових атласів, де зібрані тисячі фотографій сніжинок, і жодна з них не повторює іншу, хоч сніговим кристалам при­таманна одна спільна властивість — вони шестигранні. Частіше за все це красиві зірочки з шістьма променями, шестигранні пластинки, стовп­чики з шістьма гранями, схожі на келихи, тощо.

Сніг та сніговий покрив

У високих широтах та майже на всій території помірних широт атмосферні опади зимою випадають у вигляді снігу і утворюють сніговий покрив. В Арктиці та Антарктиці сніговий покрив зберігається постійно. У помірних та тропічних широтах сніг зберігається постійно лише у горах на великих висотах. В умовах рівнини у помірних широтах він тане кожної весни.

В окремі роки сніг може випадати навіть на широті тропіка (20-250пн. ш.), але він зразу тане. Майже щорічно сніг випадає на півдні Італії, на узбережжі Північної Африки, в Сирії, Ізраїлі і так само зразу тане. На південному березі Криму, на рівнинах Закавказзя, на півдні Туркменії сніг не випадає лише в окремі роки, але сніговий покрив зберігається лише кілька днів. У США сніг не випадає лише на півдні Флориди та Каліфорнії. На Мексиканському нагір’ї він випадає майже до 190пн. ш., але встановлюється сніговий покрив значно північніше. На великій території помірних широт Євразії та Північної Америки до 25-30% атмосферних опадів випадають у вигляді снігу. Лише на великих висотах гірських систем ...