Михайла

Прогноз погоди на 21 - 24 листопада 2017 року

Михайло на білому коні приїхавНайближчої доби на Рівненщині очікується невеликий мокрий сніг.

21 листопада відзначають День святого Михайла, або Собор святого архистратига Михаїла. 21 листопада часто випадає перший сніг, тому й прикмета: “Михайло на білому коні приїхав”.

21 листопада атмосферні фронти з заходу принесуть невеликий мокрий сніг. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +2..-3º, вдень +4..-1º.
Атмосферний тиск буде слабо рости.

22 листопада вночі та в більшу частину дня істотних опадів не очікується, лише ввечері очікується невеликий дощ. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі . . . . .

День святого Михайла

Днем святого Михайла скорочено називають Собор святого архистратига Михаїла, що відзначається 21 листопада. Давній герб столиці України прикрашений образом архистратига Михаїла з мечем, якого український народ вважає хранителем Києва. Образ святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.

Існує дуже поширений переказ про чорта, який намагався сховатися від архистратига Михаїла. Щоб урятуватися, чорт почав називати предмети, за якими Михайло не дістав би його.
 
Серед можливих варіантів він називав навіть людину, але архистратиг Михайло сказав, що в цьому разі людину він уб'є та дасть їй царство небесне, а чортові все одно — непереливки! Так чорт перелічив геть усі предмети, під якими міг би сховатися, аби Бог його не дістав, а про кущ ліщини забув. Тож мисливці радять під час бурі в лісі ховатися під ліщиною, оскільки там грім не вб'є.
 
За старою легендою . . . . .

 

Собор архістратига Михаїла

21 листопада — собор архістратига Михаїла.

Архангел Михаїл — головний архангел, один із семи архістратигів, вождь небесного воїнства, покровитель людського роду. Архангел Михаїл вважається теж покровителем міста Києва, ізраїльського народу, німців, військових, міліціонерів (поліцейських), моряків, бакалійників, парашутистів та хворих.

Російський Златоуст, архієпископ Херсонський Інокентій для науки писав: «Він перший повстав проти сатани, коли цей повстав проти Вседержителя. Відомо, чим закінчилася ця війна: поваленням сатани з неба. Відтоді Архангел Михаїл не перестає боротись за славу Творця, за справу порятунку роду людського, за церкву і чад її».

День святого Михаїла

Давній герб столиці України прикрашений образом архістратига Михаїла з мечем, його український народ вважає охоронцем Києва. Образ святого Михаїла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.

Існує поширений переказ про чорта, який намагався сховатися від архістратига Михаїла. Щоб урятуватись, чорт почав називати предмети, за якими Михаїл не дістав би його.