атмосферний фронт

Прогноз погоди на 12-15 жовтня 2021 року по місту Рівне та області

Прогноз погоди по місту РівнеПрогноз погоди на 12-15 жовтня

Найближчими днями погодні умови визначатимуть атмосферні фронти з західної Європи

12 жовтня Хмарно з проясненнями. Часом невеликий дощ. Вночі та вранці слабкий туман.  Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 2-7° тепла,   вдень 7-12° тепла.
Атмосферний тиск буде падати.

13 жовтня: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень часом невеликий дощ. Вітер західний, 5-10 м/с. Температура вночі 0,+5°,  вдень . . . . .

Прогноз погоди на 11 - 15 березня 2015 року

Тарас Григорович Шевченко 201Завтра +13ºС, а в четвер на Рівненщині дощ та мокрий сніг і прохолодно.

11 березня збережеться тепла та суха погода. Вітер південно-східний, 5-10м/с. Температура повітря вночі -2..+3ºС, вдень +8..+13ºС. 
Атмосферний тиск буде слабо падати.

12 березня на погоду впливатиме область зниженого тиску та атмосферні фронти, які будуть переміщуватися з Чорного моря. Переважатиме хмарна погода, вночі невеликі, вдень помірні опади у вигляді дощу, часом з мокрим снігом. Вітер північний, 7-12м/с, вдень поривчастий. Температура повітря вночі 0..+5ºС, вдень +3..+8ºС. 
Атмосферний тиск суттєво не зміниться.

13 березня в зоні малоактивного атмосферного фронту, за хмарної погоди, випадатиме дощ та мокрий сніг. Вітер північно-східний, 7-12м/с, поривчастий. Температура повітря . . . . .

Бовтанка літаків на атмосферних фронтах

Бовтанка літаків може спостерігатися на холодних і теплих атмосферних фронтах, а також на фронтах оклюзії. Повторюваність бовтанки на холодних фронтах найбільша в порівнянні з іншими атмосферними фронтами. Особливо небезпечні для виконання польотів хмарні системи холодних фронтів другого роду, де буває бовтанка дуже великої інтенсивності. В результаті вимушеного підйому теплого повітря на цих фронтах розвиваються сильні висхідні рухи, які призводять до утворення потужних купчастих і купчасто-дощових хмар. В теплу пору року на холодних фронтах часто розвивається грозова діяльність. В такому разі сильна бовтанка спостерігається не тільки на всіх висотах в хмарах, але і навколо їх, а іноді захоплює і стратосферні ешелони.

Над Україною в теплий період року холодні фронти можуть бути слабко виражені в полі хмарності і температури повітря біля поверхні землі. Проте, і тут холодні вторгнення супроводжуються різким збільшенням інтенсивності турбулентності і, отже, посиленням бовтанки.