правила поведінки на воді

Правила поведінки на воді !!!

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення  юнацтву правил поведінки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
- правильний вибір та обладнання місць купання;
- навчання дорослих і дітей плаванню;
- суворе дотримання . . . . .

Не знаєш броду - не лізь у воду

За даними Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах з початку 2014 року в області на водоймах загинуло 16 осіб, з них двоє дітей.

Для того, щоб відпочинок приніс лише користь, дотримуйтесь елементарних правил безпеки на воді. 

Купатися краще зранку чи ввечері, коли сонце гріє, та нема небезпеки перегрівання при температурі повітря не менше +24ºС. Температура води повинна бути не нижче від + 18ºС, в більш прохолодній воді знаходитися небезпечно. Для дітей температура води і повітря повинна бути вища на 2ºС. Плавайте в воді не більше 20 хвилин, при цьому час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-4 хвилин. Не доводьте себе до ознобу.

Вода – це дуже підступна стихія, навіть коли вона постала перед вами у вигляді нешкідливого озерця або дрібної річечки. Саме надмірна впевненість у собі є найпершою помилкою людини біля води. Небезпека може підстерігати відпочиваючого як у воді, так і на березі.