земна атмосфера

Шари земної атмосфери

Шари атмосфериШАРИ ЗЕМНОЇ АТМОСФЕРИ

Коротко про головне
 
Екзосфера, або корона планети - це зовнішня частина атмосфери планети, у якій атоми і молекули рухаються за так званою "балістичною" траєкторією. Розпочинається вона на висоті від 690 км, і закінчується фактично на межі атмосфери та космічного простору. Складається здебільшого з водню та гелію.
 
Термосфера - шар атмосфери що залягає між мезосфеоою та екзосферою на висоті від 85 до 550, подекуди до 690 кілометрів над поверхнею Землі. У термосфері відбуваються основні процеси поглинання та перетворення короткохвильового сонячного випромінювання. Саме тому температура повітря в термосфері зростає з висотою, на відміну від нижчих шарів атмосфери. Також причиною зростання t° є поглинання ультрафіолетового та рентгенівського випромінювання Сонця на висотах 150—300 км, і обумовлене іонізацією атмосферного кисню.
 
Мезосфера - це шар атмосфери що залягає на висоті від 50 до 85 кілометрів, між термосферою та стратосферою. Має дуже низькі температури (іноді до -95° С). Головним енергетичним процесом у мезосфері є поглинання сонячного проміння озоном, вуглекислим газом, водяною парою та розсіювання ультрафіолетового променів молекулами кисню. Єдиний тип хмар . . . . .