Типологія країн

Серед розвинених країн виділяють великі високорозвинені (США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Канада), невели­кі високорозвинені (Швеція, Швейцарія, Австрія, Голландія, Бельгія, Данія, Норвегія, Фінляндія, Ірландія), країни зі середнім рівнем еконо­мічного розвитку (Ізраїль, Греція, Іспанія, Туреччина). Найчисленнішими на політичній карті світу є країни, що розвиваються, багато з яких у минулому були колоніями європейських держав. Серед них виділяють високорозвинені (нові індустріальні) країни (Сінгапур, Тайвань, Гон­конг), високорозвинені (країни-експортери нафти) країни (Саудівська Аравія, Кувейт, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати), середньорозвинені країни (Бразилія, Аргентина, Чилі, Єгипет, Мексика, Алжир, Іран), слаборозвинені країни (більшість країн Африки і Латинської Аме­рики, частина азіатських країн). На частку семи великих високорозвинених країн доводиться більше половини світового валового національ­ного продукту (ВНП) і промислового виробництва, а також більше за чверть сільськогосподарської продукції; ВВП на душу населення в цих країнах становить 10—20 тис. дол. Найменш розвинені країни — це 40 країн світу, де дохід на душу населення складає менше за 500 дол. на рік. Залежні території поділяються на колоніальні і не колоніальні.

Державний устрій кожної країни характеризується формою правління і державно-територіального устрою. Існує дві основні форми правління: республіка і монархія. За характером державно-територіального устрою всі країни поділяються на унітарні і федеративні. Враховуючи кількісні показники, виділяють 7 великих держав за площею (понад 3 млн км2) і 10 — за кількістю населення (понад 100 млн людей). Найбільшими країнами за площею є Росія, Канада, Китай, США, Бразилія, Австралія, Індія. Най­більші країни за кількістю населення — Китай, Індія, США, Індонезія, Бразилія, Росія, Японія, Пакистан, Бангладеш, Нігерія. У цих країнах живе бл. 60 % населення земної кулі. Існують і країни-карлики (Ватикан, Монако, Ліхтенштейн, Сан-Маріно, Мальта, Науру, Сінгапур, Аруба). За особливостями географічного становища країни поділяються на примор­ські, півострівні, острівні, країни-архіпелаги. До останньої групи відно­сять Японію, Індонезію, Філіппіни. Виділяються країни, у яких немає ви­ходу до моря. Це заважає використанню цими країнами морських торго­вих шляхів і ресурсів Світового океану. Усього таких країн 36.

==========
Носки мужские – вещь не простая, и даже, можно сказать, культовая. Слово «socks» происходит от лат. soccus либо насокс — что-то вроде легких туфель. Ещё в древности, добывая себе пищу, использовали шкуру для одежды, спасая ноги от боли при ходьбе по камням, холода, натирания стоп, обматывали их шкурой. В России носки появились лишь в 1815 году. Сначала их также изготавливали из шерсти и хлопка, а потом начали добавлять капроновые волокна. В наше время всегда есть спрос на носки в любое время года, поэтому все вынуждены купить мужские носки.

Розділ сайту: