Урал

Урал — територія між Східно-Європейською і Західно-Сибірською рівнинами. У складі Уралу: Уральська гірська система, що тягнеться майже меридіонально на південь від берегів Карського моря. Довжина понад 2000 км, ширина від 40 до 150 км.

Складається з головного вододі­льного хребта і декількох бічних хребтів, розділених широкими пони­женнями. Ділиться на Полярний Урал, Приполярний Урал, Північний Урал, Середній Урал і Південний Урал. Найбільш висока точка — г. На­родна (1895 м.).

Річки належать басейну Північного Льодовитого океану (Печора з Усою, Тобол, Ісегь, Тура відносяться до системи Обі) і Каспій­ського моря (Кама з Чусовою і Білою, р. Урал).

Багато озер (Таватуй, Аргазі тощо). На більшій частині Уралу перева­жає лісовий ландшафт; на західному схилі головним чином темнохвойні ялиново-ялицеві ліси (на Південному Уралі місцями мішані і широколи­сті), на східному схилі — світлохвойні сосново-модринові.

На Південно­му Уралі — лісостеп і степ (велика частина розорана). У межах Уралу знаходяться Печоро-Ілицький, Вісимський, Ільменський, Башкирсь­кий заповідники.

Родовища залізних, мідних, хромових, нікелевих руд, калійних солей, азбесту, коштовних каменів, вугілля, нафти.

Розділ сайту: