Весняна алергія, або як боротися з сезонною алергією?

Весна - час розквіту, відродження і бурхливої радості життя. Але далеко не всім цей розквіт до душі. Деякі ненавидять загальне весняне піднесення тому, що в цей період у них проявляється алергія.

Весняну алергію викликає пилок, який з'являється у другій половині квітня на багатьох деревах (на березі, ліщині, дубі, клені, ясені), а також на деяких чагарниках.

За даними Міністерства охорони здоров’я України кількість алергічних захворювань в Україні постійно зростає, близько 25% людей страждає на таку патологію.

Перебіг алергії схожий на простудні захворювання, проте, є певні відмінності. Якщо застуда розвивається поступово, то алергія виникає різко і раптово. Нежить та сльозоточивість відразу стають рясними. Ніколи алергія не супроводжується ломотою в тілі, температурою, головним болем. Часті її супутники - це почервоніння очей та їх подразнення, чхання, можливо, кропив’янка (шкірне захворювання) і свербіж шкіри. І нарешті, якщо застуда відступає через тиждень-другий, то алергія буде продовжуватися до тих пір, поки не зникне з поля дії алерген, що її викликає. Добре, якщо рослина відцвіте або ви зміните місце проживання, в іншому випадку чхання та нежить стануть вашими супутниками на кілька місяців.

Не можна пускати перебіг алергії на самоплив, ігнорувати його і вкрай протипоказано займатися самолікуванням, щоб не погіршити стан здоров'я. Боротися з даною недугою обов’язково потрібно з професійною допомогою медиків.

Аби приборкати алергію, паралельно з прийомом протиалергійних препаратів, рекомендується:

- не виходити з дому в період алергії до 11 години ранку (поясніть на роботі, що самопочуття алергіків в цей час погіршується настільки, що в результаті може знадобитися лікарняний);

- не виїжджати на пікніки і заміські поїздки в період цвітіння рослин;

- носити сонячні окуляри на вулиці;

- встановити на вікнах дрібну сітку;

- промивати ніс і очі водою - вона змиє пилок з шкіри та дихальних шляхів;

- здійснювати щоденне вологе прибирання будинку, встановити зволожувач повітря;

- обов'язково переодягатись, приходячи додому, а по можливості - і в офісі (на одязі осідає багато пилку, тому і прати речі навесні потрібно частіше);

- не сушити білизну на балконі, на вікна встановити москітні сітки, які можна періодично обприскувати водою (втім, як і штори, і фіранки);

- промивати ніс і горло соляними розчинами домашнього приготування або купленими в аптеці;

- зміцнювати загальний імунітет і мікрофлору кишківника;

- пити таблетки тільки в моменти загострення алергії, причому тільки ті, що рекомендує лікар;

- хоча б на час загострення алергії відмовитись від алкоголю та куріння.

домашний спортивный комплекс хотя и не поможет в решении проблемы алергии, но укрепит Ваше самочуствие и имунную систему. А это уже не маловажно.

 

Інна Сливінська,
методист обласного методичного кабінету
БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Розділ сайту: