Все про користь хурми

На сьогоднішній день бажаючих поласувати хурмою досить багато і все це можна пояснити тим, що ягода володіє не тільки приємним смаком, але й містить багато корисних речовин. Хурму дуже часто називають «їжею богів», «помаранчевим сонцем», «китайським персиком». Усі ці назви так чи інакше пов’язані з батьківщиною хурми — Китаєм і Японією. Вважається, що хурма з’явилася у Китаї та Японії задовго до нашої ери, а до Європи потрапила вперше лише в 1760 році (на південь Франції), далі її почали вирощувати в Італії, Алжирі, Єгипті, США. В даний час хурма росте також в Узбекистані, Грузії, Криму, Азербайджані, Краснодарському краї.
 

Існує до 500 видів хурми, які відрізняються за розмірами, кольором і смаковими якостями.

Як же вибирати хурму?

Зріла хурма повинна бути досить м’якою, яскраво-помаранчевого кольору, самі листочки хурми повинні бути коричневими. Наявність на ягоді темних точок говорить про те, що плід почав псуватися.

У чому користь хурми? У цій ягоді міститься глюкоза, сахароза, вітаміни А, С, Р, а також залізо, калій, кальцій, мідь, магній, марганець, йод. У хурмі присутня велика кількість антиоксидантів, які допомагають боротися з вільними радикалами. В’язкі властивості хурми говорять про наявність у ній пектину — речовини, яка відповідає за роботу нашої травної системи.

Крім того, хурма перешкоджає утворенню каменів завдяки вмісту магнію; має сильний сечогінний ефект, виводячи солі натрію з організму. Завдяки вмісту заліза хурма корисна людям, які страждають на анемією. З огляду вмісту йоду, хурма рекомендується людям із захворюванням щитовидної залози. Завдяки вмісту пектину, хурма застосовується для поліпшення травлення. Вітамін А, що міститься в хурмі, перешкоджає утворенню ракових клітин. Хурма благотворно впливає на серцево-судинну систему. Дана ягода застосовується для профілактики атеросклерозу, а також має тонізуючу, розслаблюючу дію.

Вважається, що хурма покращує апетит, підвищує працездатність і заспокоює нервову систему. Саме тому вона рекомендована людям, які мають справу зі стресовою і напруженою роботою.

Хурма застосовується також і в косметичних цілях, з неї роблять маски для обличчя, гелі для душу (хурма чудово зволожує і освіжає шкіру).

Не рекомендується вживати в їжу хурму людям, які страждають на цукровий діабет, а також людям, які хворіють на ожиріння через високий вміст цукру.

Розділ сайту: