Все про користь хурми

На сьогоднішній день бажаючих поласувати хурмою досить багато і все це можна пояснити тим, що ягода володіє не тільки приємним смаком, але й містить багато корисних речовин. Хурму дуже часто називають «їжею богів», «помаранчевим сонцем», «китайським персиком». Усі ці назви так чи інакше пов’язані з батьківщиною хурми — Китаєм і Японією. Вважається, що хурма з’явилася у Китаї та Японії задовго до нашої ери, а до Європи потрапила вперше лише в 1760 році (на південь Франції), далі її почали вирощувати в Італії, Алжирі, Єгипті, США. В даний час хурма росте також в Узбекистані, Грузії, Криму, Азербайджані, Краснодарському краї.
 

Існує до 500 видів хурми, які відрізняються за розмірами, кольором і смаковими якостями.

Як же вибирати хурму?

Зріла хурма повинна бути досить м’якою, яскраво-помаранчевого кольору, самі листочки хурми повинні бути коричневими. Наявність на ягоді темних точок говорить про те, що плід почав псуватися.

У чому користь хурми? У цій ягоді міститься глюкоза, сахароза, вітаміни А, С, Р, а також залізо, калій, кальцій, мідь, магній, марганець, йод. У хурмі присутня велика кількість антиоксидантів, які допомагають боротися з вільними радикалами. В’язкі властивості хурми говорять про наявність у ній пектину — речовини, яка відповідає за роботу нашої травної системи.

Крім того, хурма перешкоджає утворенню каменів завдяки вмісту магнію; має сильний сечогінний ефект, виводячи солі натрію з організму. Завдяки вмісту заліза хурма корисна людям, які страждають на анемією. З огляду вмісту йоду, хурма рекомендується людям із захворюванням щитовидної залози. Завдяки вмісту пектину, хурма застосовується для поліпшення травлення. Вітамін А, що міститься в хурмі, перешкоджає утворенню ракових клітин. Хурма благотворно впливає на серцево-судинну систему. Дана ягода застосовується для профілактики атеросклерозу, а також має тонізуючу, розслаблюючу дію.

Вважається, що хурма покращує апетит, підвищує працездатність і заспокоює нервову систему. Саме тому вона рекомендована людям, які мають справу зі стресовою і напруженою роботою.

Хурма застосовується також і в косметичних цілях, з неї роблять маски для обличчя, гелі для душу (хурма чудово зволожує і освіжає шкіру).

Не рекомендується вживати в їжу хурму людям, які страждають на цукровий діабет, а також людям, які хворіють на ожиріння через високий вміст цукру.

* А вот у деток маленьких свое питание, им хурму рановато ) Бесспорно, лучшим питанием для каждого младенца является материнское молоко. Но если грудного молока нет или его недостаточно для полноценного кормления малыша, применяется детская молочная смесь, врачи рекомендуют адаптированные по возрасту малыша молочные смеси. Перед введением в рацион младенца любой молочной смеси необходимо проконсультироваться у педиатра. 

Розділ сайту: