З настанням теплої погоди виникають лісові пожежі. Найбільш „гарячими” місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, зазвичай, минулорічна трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.
Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвідування лісів населенням. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу потрібно боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.
Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але, коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.
Тому, шановні громадяни, щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин.
Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я.
Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:
не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;
негайно повідомте оперативно-рятувальну службу за номером телефону „101”, проінформуйте про місце загоряння і як туди доїхати;
не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте край вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
гасіть полум’я невеликих низових пожеж, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, тримайте в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу.
Особливо слід бути обережними у місцях торф’яних пожеж, варто враховувати, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому потрібно пересуватися, перевіряючи палицею глибину шару, який вигорів.
То ж загальними зусиллями збережемо природу!
*Если Вы решили популяризировать свой бизнес в интернет, но не знаете как это сделать? - рекомендую заказать landing page у прооверенных исполнителей. Прислушайтесь к мнению тех, кто уже создавал веб-сайт вместе с digitalsiteagency. Они создают сайты которым доверяют!
Андрій Клещевніков,
заступник начальника центру з навчальної та виробничої роботи
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області