лісова пожежа

З настанням теплої погоди виникають лісові пожежі.

З настанням теплої погоди виникають лісові пожежі. Найбільш „гарячими” місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, зазвичай, минулорічна трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвідування лісів населенням. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу потрібно боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.

Лісову пожежу легко загасити . . . . .

Пожежонебезпечний період триває!

Пожежонебезпечний період зазвичай починається водночас із сезонним потеплінням, однак у серпні, коли температура повітря за даними гідрометеослужби сягне найвищої позначки цього року, потенційна загроза зеленим насадженням значно зростає. Через спеку в більшості регіонів України оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. У цей час кількість лісових пожеж за добу збільшується втричі.

Велике занепокоєння викликають лісові пожежі. За видами вони поділяються на низові та верхові. Під час низових пожеж вогонь поширюється земним настилом, вигоряє суха трава та листя, що лежить на землі, починають горіти знизу стовбури дерев. Низові пожежі, у свою чергу, поділяються на біглі та стійкі. Бігла пожежа поширюється з великою швидкістю. За стійкої пожежі вигоряють підстилка, дуже обгоряють корені та кора дерев, повністю згоряє земний горючий настил.

За високої температури, вітру та затяжної низової пожежі, особливо у хвойних лісах, пожежа може перекинутись на крону дерев і перерости з низової у верхову. Для верхових пожеж характерним є поширення вогню по кронах дерев. При цьому згоряють хвоя, листя та великі гілки. Виникненню верхових пожеж сприяє сильний вітер. Дерева після верхової пожежі гинуть. Верхові пожежі також поділяються на біглі та стійкі. У разі сильного вітру такі пожежі поширюються на велику площу. Іскри, що розлітаються, можуть стати причиною виникнення пожеж у житлових будинках та спорудах, які знаходяться поблизу лісосмуг. Швидкість поширення верхової пожежі може досягати 15–20 км/год. Такі пожежі зазвичай затяжні, і їх дуже важко загасити.

Правила поведінки при виникненні пожежі у лісі

Сонячні дні, звичайно, сприяють відпочинку на природі. У наших співвітчизників ще з давніх-давен закладена звичка у вільний час виїзжати за місто. Шкода, що на відпочинку люди забувають про правила поведінки у лісі, не замислюються над своїми вчинками, тим самим спричиняють пожежі, що створюють небезпеку для навколишнього світу.

З настанням тривалого періоду сухої та спекотної погоди, на жаль, випадки виникнення пожеж частішають.

Щорічно у державі реєструється в залежності від гідрометереологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству.

Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватись вимог пожежної безпеки! Пам'ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Ніколи не залишайте розведене вогнище без нагляду, адже непогашене вогнище може стати причиною лісової пожежі.