правила поводження з вогнем

Пожежонебезпечний період триває!

Пожежонебезпечний період зазвичай починається водночас із сезонним потеплінням, однак у серпні, коли температура повітря за даними гідрометеослужби сягне найвищої позначки цього року, потенційна загроза зеленим насадженням значно зростає. Через спеку в більшості регіонів України оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. У цей час кількість лісових пожеж за добу збільшується втричі.

Велике занепокоєння викликають лісові пожежі. За видами вони поділяються на низові та верхові. Під час низових пожеж вогонь поширюється земним настилом, вигоряє суха трава та листя, що лежить на землі, починають горіти знизу стовбури дерев. Низові пожежі, у свою чергу, поділяються на біглі та стійкі. Бігла пожежа поширюється з великою швидкістю. За стійкої пожежі вигоряють підстилка, дуже обгоряють корені та кора дерев, повністю згоряє земний горючий настил.

За високої температури, вітру та затяжної низової пожежі, особливо у хвойних лісах, пожежа може перекинутись на крону дерев і перерости з низової у верхову. Для верхових пожеж характерним є поширення вогню по кронах дерев. При цьому згоряють хвоя, листя та великі гілки. Виникненню верхових пожеж сприяє сильний вітер. Дерева після верхової пожежі гинуть. Верхові пожежі також поділяються на біглі та стійкі. У разі сильного вітру такі пожежі поширюються на велику площу. Іскри, що розлітаються, можуть стати причиною виникнення пожеж у житлових будинках та спорудах, які знаходяться поблизу лісосмуг. Швидкість поширення верхової пожежі може досягати 15–20 км/год. Такі пожежі зазвичай затяжні, і їх дуже важко загасити.