Євразія — найбільший материк Землі в Північній півкулі (частина островів знаходиться у Південній півкулі). Площа, за різними даними, від 54,6 до 54,9 млн км2. Населення 4,213 млрд людей. До Євразії відносяться частини світу Європа та Азія. Омивається Північним Льодовитим, Тихим, Атлантичним та Індійським океанами і їхніми морями; площа островів бл. 2,75 млн км2. Береги Європи розчленовані сильніше, ніж Азії. Середня висота Європи 840 м, бл. 2/3 території — гори і плоскогір'я. Основні гірські системи: Гімалаї (приблизно 8848 м, г. Джомолунгма, найвища на Землі), Альпи, Карпати, Піренеї, Апенніни, Кавказ, Гіндукуш, Каракорум, Памір, Тянь-Шань, Куньлунь, Сіно-Тибетські гори, Алтай, Саяни, Урал, гори Північно-Східного Сибіру; нагір'я Передньоазіатське, Тибет; плоскогір'я Декан, Середньо-Сибірське. Найбільш значні рівнини і низовини: Східноєвропейська, Західно-Сибірська, Туранська, Кашгарська, Джунгарська, Велика Китайська, Індо-Ганська, Месопотамська. Основні елементи структури Євразії — давні платформи (Східно-Європейська з Балтійським і Українським щитами, Сибірська з Алданським щитом, Китайсько-Корейська, Південно-Китайська, Індійська, частина Нубійсько-Аравійського щита), зв'язані більш молодими платформами. Найбільш рухомі Гімалайський і Східноазіатський геосинклінальні пояси; неотектонічними рухами охоплена також широка смуга структур від Гіссаро-Алаю до Чукотського п-ова. Для Середньої, Центральної і Східної Азії, Малайського архіпелагу і деяких інших районів характерна підвищена сейсмічність. На Камчатці, багатьох о-вах Східної і Південно-Східної Азії, в Ісландії, на Апеннінському п-ові і деяких островах Середземного моря є діючі вулкани.
На рельєф північних і гірських районів Євразії значно вплинуло давнє заледеніння. Сучасні льодовики (площа бл. 230 тис. км2) — на арктичних островах і у високогір'ях. Бл. 11 млн км2 (головним чином у Сибіру) зайнято багаторічною мерзлотою.
Клімат змінюється від арктичного на півночі до екваторіального на півдні, у периферійних районах — океанічний (на півдні і сході — мусонний), у внутрішніх районах — континентальний і різко континентальний. На північному сході (у Верхоянську і Ойм'яконі) знаходяться полюси холоду Північної півкулі. У Східній Індії випадає найбільша кількість опадів на землі (у Черапунджі до 12 тис. мм на рік).
Основні річки: Янцзи (найбільша в Євразії), Об, Єнісей, Лена, Амур, Хуанхе, Меконг, Брахмапутра, Ганг, Інд, Тигр, Євфрат, Волга, Дунай. Найбільша у світі область внутрішнього стоку (басейн Каспійського і