Тихий океан (Великий океан) — океан між материками Євразією і Австралією на заході, Північною і Південною Америкою на сході і Антарктидою на півдні. Площа з морями 178,6 млн км2, об'єм 710 млн км3, середня глибина 3980 м (самий глибокий океан), максимальна глибина 11 022 м. Моря розташовані головним чином на його північних і західних окраїнах (Берингове, Охотське, Японське, Внутрішнє Японське, Жовте, Східно-Китайське, Південно-Китайське, Філіппінське, Австрало-Азіатські Середземні, або міжострівні, Коралове, Тасманове); біля берегів Антарктиди — моря Амундсена, Беллінсгаузена і Росса. Багато островів: у північній частині — Алеутські, в західній — Курильські, о. Сахалін, Японські, Філіппінські, Великі і Малі Зондські, Нова Гвінея, Нова Зеландія, Тасманія та інші, в центральній частині — численні острови, що об'єднуються під загальною назвою Океанія.
Рельєф дна у східній частині порівняно рівний, у західній і центральній — багато підводних височин і улоговин з глибиною понад 5000 м, розділену підводними хребтами, на яких глибини убувають до 2000—3000 м (Східно-Тихоокеанський, Південно-Тихоокеанський тощо). Для периферійних районів характерні сейсмічність, активний вулканізм і глибоководні жолоби з глибиною 8000—10 000 м і більше. Температура води на поверхні біля екватора від 26 до 29°С; в приполярних областях до — 0,5°С. Фауна риб включає не менше 2000 видів в тропічних широтах і бл. 800 видів у далекосхідних морях. На Тихий океан припадає понад 1/2 всього світового видобутку риби і морепродуктів.
Найбільше значення мають: минтай, оселедець, тихоокеанські лососі, тріскові, морські окуні, скумбрія, сайра, терпуг тощо. Добувають крабів, креветок, устриць. Через Тихий океан пролягають життєво важливі морські і повітряні шляхи, що зв'язують чотири материки. Головні порти: Владивосток, Находка, Петропавлівськ-Камчатський (Росія); Пусан (Республіка Корея); Тяньцзинь, Шанхай, Гуанчжоу, Гонконг (Китай); Токіо, Йокогама (Японія); Сингапур; Сідней (Австралія); Ванкувер (Канада); Сан-Франциско, Лос-Анджелес (США); Вальпараїсо (Чилі).