Заморожений більше тисячі років тому мох вдалося оживити

Новозеландські та англійські вчені змогли вдало розморозити і реабілітувати кілька паростків моху , які були заморожені арктичними льодами більше 1,5 тис. років тому. Це в свою чергу віддає мохам лідируючу позицію , поряд з бактеріями , які вважалися самими живучим організмами на Землі.
   Представник антарктичної Британської служби при Кембриджі Пітер Конвей заявив - "Наше дослідження довело , що багатоклітинні організми , а в даному випадку це рослини , володіють найбільшою здатністю до виживання в екстремальних умовах, ніж передбачалося раніше. Знайдені мохи здатні були століття проводити в замороженому стані , в такий час як європейське "мале льодовикове століття" . Крім того , вони мають здатність швидкого відновлення в результаті танення льоду " .
  Конвей зі своїми колегами взяли участь в експедиції на території Антарктичного півострова. Слід зазначити, що льодовий покрив півострова інтенсивно зменшується в останні роки з огляду кліматичних змін. Саме тут, у підошві одного з льодовиків, дослідники виявили невелике " сімейство " мохів , які є основними компонентами екосистем відкритих антарктичних ділянок суші і островів.
  Учасники експедиції вирізали кілька крижаних блоків з цієї колонії , і відправили їх до лабораторії , де вченим вдалося вирахувати вік моху і оживити його. За попередніми підрахунками , він замерз приблизно 1,5 тис. років тому. Незважаючи на такий вік , рослина все ж була здатна до життя - через кілька тижнів перебування в експериментальній камері , після повільного розморожування у моху з'явилися нові відростки .
Це стало доказом того , що мохи , так само як і бактерії здатні переносити екстремальні умови.

Джерело: geografica.net.ua

Розділ сайту: