Антарктичний півострів

Антарктида. Льодовиковий полкрив та морський лід

Антарктида — крижаний континент, де зосереджено приблизно 30 млн км3 льоду, або 90 % всіх льодів суходолу. Середня потужність льо­ду 2500—2800 м, а максимальна в деяких районах Східної Антарктиди — 4800 м. Найбільша висота крижаної поверхні в Східній Антарктиді пере­вищує 4100 м над рівнем моря. Тільки 2 % території Антарктиди вільні від льоду — головним чином у західній частині материка і у Трансантарктичних горах. Це або ділянки узбережжя, або окремі гребені і вершини (нунатакі), що підносяться над крижаною поверхнею. Льодовиковий покрив має в цілому куполовидну форму, причому крутість поверхні зро­стає у напрямі до узбережжя, де зосереджені кінці вивідних льодовиків і шельфові льодовики або крижані уступи.

Заморожений більше тисячі років тому мох вдалося оживити

Новозеландські та англійські вчені змогли вдало розморозити і реабілітувати кілька паростків моху , які були заморожені арктичними льодами більше 1,5 тис. років тому. Це в свою чергу віддає мохам лідируючу позицію , поряд з бактеріями , які вважалися самими живучим організмами на Землі.
   Представник антарктичної Британської служби при Кембриджі Пітер Конвей заявив - "Наше дослідження довело , що багатоклітинні організми , а в даному випадку це рослини , володіють найбільшою здатністю до виживання в екстремальних умовах, ніж передбачалося раніше. Знайдені мохи здатні були століття проводити в замороженому стані , в такий час як європейське "мале льодовикове століття" . Крім того , вони мають здатність швидкого відновлення в результаті танення льоду " .
  Конвей зі своїми колегами взяли участь в експедиції на території Антарктичного півострова. Слід зазначити
. . . . .