Земля з орбіти

Земля з орбітиКомпанія з Ванкувера UrtheCast запустила 26 листопада 2013 на орбіту дві камери і розробники повинні отримати потокове зображення Землі в реальному часі. У результаті інтернет-користувачі зможуть безкоштовно відвідати сайт UrtheCast.com в будь-який зручний для себе час і побачити красу величезної синьої кулі, на якій ми живемо.
Камери будуть здійснювати 90-хвилинний оберт навколо Землі 16 разів на день. Мало кому вдавалося побачити подібне видовище раніше.

Висока роздільна здатність камер на орбіті дозволить побачити не тільки нашу планету, а й усі мінливі погодні умови, зміну пір року, рухомі транспортні засоби, натовпи людей, човни та будівлі. Канадці створили ресурс, на якому в режимі онлайн можна буде спостерігати обертання Землі.

"Десять років тому зробити щось подібне було б неймовірно важко, - розповідає директор компанії UrtheCast Скотт Ларсон. - Але після трьох років збору коштів і роботи з російськими і канадськими інженерами та розробниками, проект нарешті відірвався від Землі. Камери вирушили в космос на російському носії "Союз" з космодрому Байконур в Казахстані. Запуск відбувся в 00:53 за московським часом ".
З космічною "вантажівкою" "Прогрес М-21М" камери потраплять на російську частину Міжнародної космічної станції. МКС - найбільший штучний супутник на орбіті Землі, який служить науково-дослідною лабораторією та випробувальним об'єктом для майбутніх космічних місій. Тепер до її довгого списку функцій додалася ще одна.

Після калібрування, яке може зайняти кілька місяців, камери почнуть передавати зображення на Землю. Вперше будь-який веб-користувач зможе побачити Землю в космічному просторі з затримкою всього в 45 хвилин (максимум кілька годин).
Глядачі зможуть отримати не тільки великий вид, а й поглянути на свою країну, своїх сусідів - в той момент, коли камери будуть перебувати над потрібною їм частиною світу.

Потокове відео - це величезний обсяг даних. Тим не менш, така передача інформації в будь-якому випадку потребує менших витрат, ніж підготовка космонавта або квиток космічного туриста; навіть не доведеться брати тижневу відпустку.

За словами Ларсона, компанія буде посилати на Землю 200 гігабайт даних в день, що, звичайно, створить деяку затримку в отриманні інформації. Але, якщо врахувати, що зараз поглянути на нашу планету з космосу можна тільки в програмі Google Earth, яка працює з затримкою в кілька місяців, якщо не років (програми Google накладають фотографії, зроблені різними супутниками), трансляція буде проходити "майже в реальному часі ".

Щоб оплатити рахунки, UrtheCast звернулася до приватного фінансування. Компанія уклала численні партнерські угоди, в тому числі з медіа-компаніями (наприклад, Discovery Channel), які матимуть доступ до трансляцій після того, як камери почнуть роботу. Також UrtheCast продасть зображення різним науково-дослідницьким компаніям і супутниковим додаткам, що відстежують стихійні лиха.

Проект можна по праву назвати міжнародним: камери були спроектовані інженерною організацією, що базується в канадській Британської Колумбії, Росія не тільки допомагає доставити на орбіту все необхідне обладнання, а й буде транслювати зображення. Канадець Ларсон стверджує, що ідея по праву належить російським фахівцям.

До теперішнього моменту тільки великі корпорації та урядові установи могли дозволити собі купити супутникові знімки з космосу, і це було дорогим задоволенням. UrtheCast дасть можливість рядовим жителям планети насолодитися тим видом, який раніше був доступний лише небагатьом обраним.

За матеріалами сайту cqr3d.ru

Розділ сайту: