планета

Земля з орбіти

Земля з орбітиКомпанія з Ванкувера UrtheCast запустила 26 листопада 2013 на орбіту дві камери і розробники повинні отримати потокове зображення Землі в реальному часі. У результаті інтернет-користувачі зможуть безкоштовно відвідати сайт UrtheCast.com в будь-який зручний для себе час і побачити красу величезної синьої кулі, на якій ми живемо.
Камери будуть здійснювати 90-хвилинний оберт навколо Землі 16 разів на день. Мало кому вдавалося побачити подібне видовище раніше.

Висока роздільна здатність камер на орбіті дозволить побачити не тільки нашу планету, а й усі мінливі погодні умови, зміну пір року, рухомі транспортні засоби, натовпи людей, човни та будівлі. Канадці створили ресурс, на якому в режимі онлайн можна буде спостерігати обертання Землі.

"Десять років тому зробити щось подібне було б неймовірно важко, - розповідає директор компанії UrtheCast Скотт Ларсон. - Але після трьох років збору коштів і роботи з російськими і канадськими інженерами та розробниками, проект нарешті відірвався від Землі. Камери вирушили в космос на російському носії "Союз" з космодрому Байконур в Казахстані. Запуск відбувся в 00:53 за московським часом ".
З космічною "вантажівкою" "Прогрес М-21М" камери потраплять на російську частину Міжнародної космічної станції. МКС - найбільший штучний супутник на орбіті Землі, який служить науково-дослідною лабораторією та випробувальним об'єктом для майбутніх космічних місій. Тепер до її довгого списку функцій додалася ще одна.

Після калібрування, яке може зайняти кілька місяців, камери ...

Атмосфера Землі

атмосфера землі, планета           Атмосфера – це повітряна оболонка, що оточує  Землю і обертається разом з нею. Атмосфера утримується силою земного тяжіння. Повітрям називають механічну суміш багатьох газів.

          На відміну від води повітря стискується. Тому густина атмосфери з висотою зменшується і атмосфера поступово переходить у космічний простір, тобто атмосфера не має чіткої верхньої межі. Умовно метеорологічною межею атмосфери вважають висоту 1000-1200 км, де ще інколи спостерігаються полярні сяйва. Супутники дозволяють вважати, що густина атмосфери наближається до густини міжпланетного середовища на висоті 2-3 тисячі кілометрів. Автоматичні міжпланетні станції зафіксували сліди атмосферних газів на висоті понад 20 тисяч кілометрів. Непрямі методи дослідження показують